AnalizEthereum

Ethereum Fiyatında Düşüş Sinyalleri: 540 Dolara Doğru…

Ethereum fiyatında tahminler hangi yönde?

Ethereum (ETH) yatırımcıları son günlerde büyük düzeltmeler yaşanan piyasada karar vermekte zorluk yaşıyorlar. Gün içerisinde 585 dolar seviyesinden alıcı arayan Ethereum an itibarı ile 566 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşamış durumda. 637 dolar seviyesinden sonra düşüş yaşamasıyla yatırımcılarını harekete geçiren ETH için öngörüler çok da parlak değil.

Bazı Ethereum sahibi yatırımcılar ellerindeki tüm kripto para birimlerini 603 dolar ve 610 dolar arası seviyeden satarak piyasadan karla çıktıklarını açıklarken, 630 dolarlı fiyat seviyelerinden alım yapan çok sayıda yatırımcı ise beklediğini bulamadığını ve düşüş sonrasında şimdiden büyük zararda olduklarını açıkladı.

Kripto para birimi analistleri ise bu dönemde yatırımcıların sakin kalmasının önerildiğini, bu tür düzeltmelerin büyük yükselişler sonrasında sık görüldüğünü ve “görülmesi normal olan” adımlar olduğunu belirttiler.

540 ve 480 Dolara Dikkat!

Analistler ve yorumcular, son günlerde Ethereum fiyatındaki düşüşün 540 dolar seviyelerine kadar olabileceğini ifade ediyorlar. Bu seviyenin de kırılmasıyla 480 dolarların görülebileceğini ifade eden uzmanlar yatırımcıları dikkatli olması ve stop-limit emir tipini kullanması konusunda uyarıyorlar.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ethereum’un 630 dolar seviyelerini geçmesinin iki yolla sağlanabileceğini ifade eden uzmanlar şu maddelere dikkat çekiyor:

  1. Ethereum 2.0 süreci ile alakalı olumlu bir haber yapılması
  2. Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesini geçmesi

Bu iki ihtimalden birisi gerçekleşmeden ETH‘de 630 dolar üzerine bir atak görülemeyeceği savunuluyor.

Her altcoinde olduğu gibi BTC hareketlerinden doğrudan etkilenen ETH’nin, Bitcoin fiyatı 18.000 dolarlı seviyelerin altına düşerse 480 dolarların altına gerileyebileceği tahmin ediliyor. Bu sebeple herhangi bir altcoin yatırımı yaparken mutlaka BTC hareketlerinin yakından izlenmesi ve buna göre hamle yapılması gerekiyor.

**Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu