binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Geliştiricileri Yeni Bir Güncelleme Önerdi: EIP-7514 Neler Getirecek?

Ethereum Geliştiricileri Yeni Bir Güncelleme Önerdi: EIP-7514 Neler Getirecek?

Ethereum geliştiricileri, ETH staking işlemlerinin merkezileşmesine önlem olarak yeni bir güncelleme önerisi sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum geliştiricileri, Ethereum konsensüsündeki aşırı yükü azaltmayı amaçlayan EIP-7514 adlı yeni bir güncelleme önerdi. Öneri Dapplion ve Tim Beiko tarafından ortaya atıldı ve yaklaşan Dencun güncellemesine dahil edilecek.

EIP-7514, epoch churn limitini sınırlayarak maksimum doğrulayıcı büyüme oranını üstelden doğrusal bir artışa güncellemek için bir teklif. Bu, şu anda 27 milyon ETH’ye ulaşan ve toplam ETH arzının %22,53’ünü oluşturan Ethereum staking’indeki hızlı artışa yanıt olarak geliyor.

İlgili Haber  Ethereum ETF'leri Ne Zaman Onaylanacak, Ne Kadar Yakınız? Bloomberg Analistleri Cevapladı

Bunların %32.26’sı kripto para platformu Lido aracılığıyla stake ediliyor ve bu da yüksek düzeyde bir merkezileşmeye işaret ediyor.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz Mayıs ayında bir blog yazısında Ethereum konsensüsüne aşırı yüklenme konusunda uyarıda bulunmuştu.

Teklif, likit staking’in ekonomik ve teknik sonuçlarıyla başa çıkmak için daha fazla zaman kazanarak churn limitini 8’e düşürmeyi amaçlıyor. Bu, ETH’nin %50’sinden fazlası stake edilene kadar geçen süreyi uzatacak ve Dencun’dan sonra yeni bir hard fork’a izin verecek. Churn Limitinin azaltılmasıyla, %50 eşiğine ulaşmadan önce yaklaşık bir yıl kazanılabileceği tahmin ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail