Kripto HaberleriEthereumEthereum Geliştiricilerinden Yeni Büyük Güncelleme İçin Açıklama: Bu Tarihi Bekleyin!

Ethereum Geliştiricilerinden Yeni Büyük Güncelleme İçin Açıklama: Bu Tarihi Bekleyin!

Takip et

Ethereum (ETH) geliştiricileri bugün, ağın “Şanghay” adı verilen bir sonraki hard fork’unun Mart 2023’te piyasaya sürülmesinin hedeflendiğini açıkladı. Bu yükseltme, Beacon Chain stake edilmiş ETH para çekme işlemlerine izin verecek EIP 4895 olarak bilinen kodu içerecek.

Stake Edilen Ethereum Tokenlerinin de Kilidi Açılacak

Geliştiriciler ayrıca, Ethereum’un akıllı sözleşmeleri yürütebildiği ortam olan Ethereum Sanal Makinesini geliştiren bir EIP koleksiyonu olan EVM Nesne Formatının (EOF) Şanghay’da uygulanmasını ele almayı kabul etti. Bu Ethereum İyileştirme Önerileri (EIP’ler) EIP 3540, EIP 3670, EIP 4200, EIP 4570, EIP 5450’dir.

EOF, 5 Ocak’ta yapılması planlanan bir sonraki Tüm Çekirdek Geliştiriciler toplantısına kadar uygulanamayacak kadar karmaşık görünürse, geliştiriciler, stake edilmiş ETH para çekme işlemlerini geciktirmemek için EOF’yi sonbahara erteleme konusunda anlaştılar.

İlgili Haber
Gizlilik Coininden Kritik Hamle, Ethereum'dan (ETH) Sonra Bir İlki Gerçekleştiriyor!

Geliştiriciler ayrıca 2023 sonbaharında, EIP 4844 olarak da bilinen proto-danksharding adlı bir başka önemli ölçeklendirme yükseltmesini ele alacak ikinci bir hard fork üzerinde anlaştılar. EIP 4844, Ethereum’u, kapasitesini artırmanın ve gaz ücretlerini düşürmenin bir yolu olarak ağı “parçalara” ayıran bir yöntem olan sharding yoluyla daha ölçeklenebilir hale getirecek.

İki fork, geliştiricilere her bir konuya odaklanmaları için yeterli zaman tanıyacak ve ETH’lerini (ve biriken ödüllerini) Beacon Chain staking akıllı sözleşmesinde kilitli tutanlar için baskıyı azaltacaktır.

Artık Şanghay’a dahil edileceklerin tam kapsamı büyük ölçüde belirlendiğine göre, Ethereum geliştiricileri kodu test etmek için çalışmaya devam edecekler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları