EthereumHaberler

Ethereum İçin Kritik Anlara 48 Saatten Az Kaldı: 2.0’a Geçiş İçin Önem Taşıyor!

Ethereum için merakla beklenen Proof of Stake güncellemesi için önemli bir adım 48 saat içerisinde hayata geçiyor.

Ethereum’un en eski test ağı olan Ropsten, ana Ethereum Blockchain’indeki “Merge” öncesinde son testlerden biri olarak Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapmak için hazırlanıyor.

Ethereum’un En Eski Test Ağı, Bugün Merakla Beklenen Güncellemeyi Alıyor

Ethereum tarafından yayınlanan resmi blog gönderisine göre, Ropsten birleşmesinin kesin zamanlaması birkaç değişkene bağlı olarak oynaklık gösterebilecek olsa da, Çarşamba günü gerçekleşmesi bekleniyor.

Test ağı birleştirilmesinin temel amacı, Ethereum’un bu yıl içinde gerçekleştireceği ana ağ birleştirilmesi için prova yapmak olarak açıklandı. Ethereum ana geliştiricileri geçmişte ana ağda bir shadow fork ve Kiln adlı bir test ağı da dahil olmak üzere çeşitli birleştirme testleri gerçekleştirmişti.

Bu etkinlikte Ropsten’in biri Proof of Work, diğeri de Proof of Stake beacon zinciri olmak üzere iki zinciri birlikte kullanılacak ve kodları birleştirilecek. Bu, Ethereum ana ağ birleşmesinin daha sonra geçeceği süreçle aynı süreç olarak belirtildi.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) İçin Hazırlıklar Son Hız Sürüyor: Merge İçin Yeni Adım!

ETH, Test Süreci Sayesinde Daha Az Bug ile Piyasaya Sürülecek

Ropsten test ağında yaşanacak bu gelişme, gerçek birleşme olayı başlatıldığında Ethereum node’larının normal ve herhangi bir bug olmadan gerçekleşmesi için kritik önem taşıyor. Ropsten birleşmesine katılan çeşitli istemci yazılım ekipleri arasında Lighthouse, Lodestar, Prysm, Nimbus, Teku, Besu, Erigon, go-ethereum (geth) ve Nethermind bulunuyor.

Yaklaşan ETH birleştirilmesi, yalnızca Ropsten ağının Proof of Work versiyonunun “terminal toplam zorluk” adı verilen bir ölçütü geçmesinin ardından gerçekleşecek. Bu ölçütte, herhangi bir kötü niyetli kişinin birleşim sonrasında yapay olarak hash oranı elde etmesine engel olmak için ağın zorluğunun çok yüksek seviyeye çıkarılması anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu