EthereumHaberler

Ethereum’un Istanbul Güncellemesine Sayılı Saatler Kaldı

Ethereum 2.0 güncellemesi yolundaki en önemli adımlarından birini saatler sonra yaşayacak.

Nexo

Ethereum ağında 9069000 numaralı bloğun üretilmesiyle beraber yeni yazılım versiyonu “Istanbul” sürümüne geçilmiş olacak.

Istanbul Güncellemesi toplamda 6 tane Ethereum geliştirme protokolü içeriyor. Birçok yerde Istanbul Hard Fork’u olarak geçen güncellemeden daha önce Constantinopole güncellemesi yapılmıştı fakat bu güncellemede sorun yaşanmasına fırsat verebilecek bir değişiklik yapılacağı için ertelenip ismi değiştirilerek tekrar güncelleme olmuş ve Istanbul ismini almıştı..

Güncellemeye yayın saati olarak yaklaşık 7 saat kaldı.

Bu güncellemedeki temel amaç Ethereum 2.0’a doğru giderken platformu hazır hale getirmek. Ethereum 2.0’a geçmeden önceki son güncellemenin Istanbul olmayacağı biliniyor. Istanbul’u Berlin ve Londra adlarının verileceğini bildiğimiz 2 güncellemeyi henüz ismi belirlememiş bir güncelleme daha takip edecek ve böylelikle Ethereum 2.0’a geçilmiş olunacak.

Ethet geliştirici ekibi tarafından madencilere, Geth ile Parity düğümleri güncellemezse uyumsuzluk yaşanacağı ve Blockchain ağında sıkışıp kalacakları uyarısı yapıldı.

Uzmanlara göre Ethereum 2.0’ın önündeki en önemli güncellemelerden olan Istanbul güncellemesi başarılı şekilde gerçekleşirse Ethereum fiyatı 150 doların üzerine çıkabilir.

ETH güncellemesini bu siteden takip edebilirsiniz: https://etherscan.io/block/countdown/9069000

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı