coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnaliz'Ethereum Katili' Olarak Görülen Altcoin, Bu Yıl Bitcoin'den Daha Çok Kazandırdı!

‘Ethereum Katili’ Olarak Görülen Altcoin, Bu Yıl Bitcoin’den Daha Çok Kazandırdı!

Ethereum katili olarak adlandırılan altcoin bu yıl iki kattan fazla artarak Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Solana blok zincirinin altcoini SOL, bu yıl iki kattan değer kazanarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Proje, gözden düşmüş eski kripto kralı Sam Bankman-Fried ile olan ilişkisini geride bırakmaya çalışıyor.

Solana (SOL) 2023’te Büyük Artış Gösterdi

SOL, 31 Aralık’tan bu yana yaklaşık %125 artarak Bitcoin’deki %78’lik yükselişin yanı sıra 2023’ün kripto toparlanmasının ortasında diğer büyük tokenlardaki kazançları geride bıraktı.

Bankman-Fried’ın yaşadığı sarsıcı çöküş de dahil olmak üzere geçen yıl sektörde yaşanan çalkantılar SOL’un %94 oranında değer kaybetmesine yol açmıştı.

Solana, dijital varlık faaliyetlerinden daha büyük bir pay almak için kriptonun en önemli altcoini olan Ethereum ile yarışan blok zincirleri arasında yer alıyor.

Ancak FTX imparatorluğu çöktüğünde Bankman-Fried’in desteği kötü bir hal alırken, ağ arızaları Solana’nın daha düşük maliyetlerle birlikte sunduğu hız vaadine gölge düşürdü.

Matrixport’un araştırma müdürü Markus Thielen, “Solana, FTX’ten zarar gördü ve protokol çok sayıda kesintiye uğradı,” dedi.

İlgili Haber
Gizlilik Odaklı Altcoin Yeni Sürümünü Yayınladı!

Solana’nın kripto için özelleştirilmiş bir cep telefonu olan Saga’yı piyasaya sürmesiyle daha ölçülü bir genişleme ortaya çıktı.

Cihaz, dijital varlıkların sahipliğini kanıtlayan güvenli anahtarlar için bir donanım kasası sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca blok zinciri tabanlı hizmetlere daha kolay erişim sunmayı amaçlıyor.

Araştırma firması Messari, Solana’ya ekosistem büyüme stratejisi ve geliştiricilerin son iki yılda 600 milyon doların üzerinde tohum fonu topladığı bir geçmiş performansın yardımcı olduğunu söyledi.

SOL bu yıl yükselmiş olsa da, token başına 22 dolarla, kriptoyu yükselten pandemi dönemi çılgınlığı sırasında 2021’de tepe nokta olan 260 doların çok altında işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Efe payidar

Sadece al bir kenarda bekletin bitcoin eteryum ve solana üç lider ytdegildir

Efe payidar

Kaybettirdiklerinin yanında en düşük noktadan biraz olsun toparlanma yapmış olmasına rağmen oldukça geride ve hâlâ yüzde 90 kayıpta oysaki gelişmeleri takip ederseniz şu anda olması gereken rakamların çok gerisinde kaldı acilen 50 dolar üstünde bir noktaya atması gerekiyor ki BTC ye göre şu anda bu rakamları komik ve açıklaması zor acil atak yapması ve yakım yapması gerek.. ytdegildir

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail