AltcoinEthereum

“Ethereum Katili” Olarak Görülen Solana’nın (SOL) Yükselişi Sürüyor!

SOL fiyatı kısa sürede %500 ve üzerinde yükseliş elde ederek rekor kırdı.

DeFi sektörü büyümeye devam ederken bunlara ev sahipliği yapan kripto paraların değeri de benzer bir değişim yaşıyor. Bugünün en çok kazananları arasında yer alan Solana (SOL) ise kesinlikle Ethereum’un rakibi projelerden birisi konumunda. SOL fiyatı 24 saat içerisinde %29,7 yükseliş elde ederek 19,40 dolara dokundu ve tüm zamanların rekorunu da böylece kırmış oldu.

Aslında Solana fiyatının 3 dolar seviyesinde olduğu ocak ayından beri yaşadığı bu yükseliş, aldığı yatırımlar ve arkasındaki isim kaynaklı olabilir. Tamamen merkezsiz olan Solana ağının FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried destekli olduğu biliniyor. SBF, kripto para sektörünün en zenginlerinden birisi olmanın yanı sıra ABD’de ciddi bir etkiye sahip. Kısa süre önce Miami Heat’in stadının isim haklarını da satın alan SBF’in etkisi buradan anlaşılabilmekte.

Ethereum ve Solana Rekabeti

Solana ise saniyede binlerce işlem kapasitesi ile kesinlikle Ethereum’a gözdağı veriyor. Solana ekibi tarafından aktarılan bilgilere göre blockchain ağı çok daha düşük işlem ücreti ile saniyede 50.000’e kadar işlem onaylayabilmekte. Ethereum 2.0 tam olarak kullanıma açıldığında ise bunun saniyede 100.000 işlem kapasitesine sahip olması planlanıyor. Şu an için ise Solana bu konuda lider konumda.  Solana ekibi tarafından yayınlanan güncel bir açıklamada da Solana tabanlı uygulamaların geliştirilmesi için 40 milyon dolarlık fonlama alındığı belirtilmişti. Bu haber sonrası yükselişine yükseliş katan SOL, basın saati itibarıyla en büyük 21. kripto para birimi konumunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu