AltcoinHaberler

Ethereum Katili Polkadot (DOT), Adım Adım İlerliyor! Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı!

Polkadot' 2021'e Sert Bir Giriş Yaptı.

Altcoinlerde bekleyen yatırımcıların sabırları zorlanmaya devam ediyor. 2020’nin son günlerinde gelir ümidiyle beklenen “altsezon”, Bitcoin sahneden inmediği için bir türlü gelmedi.

Bitcoin’in market hakimiyeti hala %70’lerin üzerinde. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi uzmanlar alt sezon başlamasının ilk koşulu olarak, Bitcoin hakimiyetinin %60 seviyelerine kadar düşmesi gerektiğini ifade ediyor.

Alt sezon başlamamış olsa da bazı coinler 2020’nin sonlarına doğru yıldızlarını parlatmayı başardı. Bunların başında Polkadot (DOT) geliyor. Binance’nin, Polkadot projelerini destekleyeceğini açıkladıktan sonra, 29 Aralık’ta sert yükselişlerine başlayan DOT, 4 günde, 5.1$ seviyelerinden, 9.5$ seviyelerine kadar %86 oranında bir artış gösterdi. Haber saatimiz itibariyle DOT 9$ seviyelerinden işlem görüyor. Binance, Polkadot’u desteklemek için 10 milyon dolarlık fon ayırdığı belirtti.

Yaptığı son atakla, yatırımcısının yüzünü güldüren DOT, CoinmarketCap verilerine göre, piyasa değeri bakımından da Bitcoin Cash’in önüne geçerek, en büyük coinler sıralamasında 6. sıraya yükseldi.

DOT, Bitcoin Cash’i geride bıraktıktan sonra, Pokadot’un kurucusu Gavin Wood, 2021 hedeflerini içeren bir ağ güncellemesi yayınladı. Polkadot, Ethereum’dan sonra en aktif 2. Defi ekosistemi diyen Wood, 2021 Polkadot için önemli bir yıl olacak dedi.

Mayıs 2020’de piyasaya sürülen DOT, çok kısa sürede bir çok rakibini geride bırakmayı başardı. Ethereum’la sık sık karşılaştırılan DOT, bu alanda diğer rakipleri EOS ve Cardano’yu piyasaya çıktığı ilk günlerde geçmeyi başarmıştı.

Temel işlevi, blok zincirleri birbirine bağlayarak, zincirler arası veri transferi gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamak olan Polkadot ağı, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artıran ve bu anlamda onu tamamlayan bir projedir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu