Blockchain

Ethereum Kurucu Ortağı Buterin: Çin’in Blockchain Projeleri Güven Kazanamayabilir

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'den Çin açıklaması.

Merkezi Pekin yönetimi sürekli olarak blockchain atılımlarında bulunuyor ve şirketlere bu konuda bazı çalışmalarda ortak hareket etme çağrısında bulunuyor. Ancak merkezi Pekin yönetiminin bu adımları zaman zaman tepki çekiyor ve bu konuda özellikle büyük şirketleri blockchain atılımlarına neredeyse zorla davet etmesinin uygunsuz bir durum olduğu medyaya yansıtılıyor.

Blockchain projelerine özellikle bazı şirketleri davet etmekle sınırlı kalmayan, adeta bu projeleri kullanmaya zorlayacak adımlar attığı iddia edilen Pekin yönetiminin, kısa süre içerisinde milyarlarca dolarlık blockchain projeleri oluşturduğu da bilinmekte.

Pekin Bu Konuda Güven Vermiyor

Uluslararası olarak blockchain projelerini dayatma çabası içerisinde olmasa bile Pekin yönetiminin bu adımları hakkında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin açıklama yaptı. Buterin, Çin yönetiminin blockchain teknolojisinin güvenilir ve tarafsızlığı konusunda çok büyük adımlar atması gerektiğini, aksi durumda Pekin yönetiminin bu tür projelerinin genel olarak kabul görmeyeceğini belirtti.

BSN projesine hitaben yaptığı açıklamada ise “henüz daha bu konuda bir şey söylemek için son derece erken. Konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum” dedi.

Blockchain projeleri ile adından söz ettiren Çin yönetimi, özellikle de son dönemde ülkedeki en büyük ticaret şirketlerini tek bir blockchain projesi ağında toplamak için çalışmalar yapmaya başlamıştı. Buterin ile aynı düşüncede olan çok sayıda insan var ancak henüz kesin olarak Pekin yönetiminden bu konuda bir açıklama gelmiş değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu