Ethereum

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’den NFT Yorumu!

Vitalik Buterin, NFT'lerin sosyal fayda için kullanılması gerektiğini vurguladı.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, son dönemde herkesin konuştuğu NFT’lerin mevcut amaçları ile kullanılmadığını vurguladı. Buterihn, NFT’lerin hayır işleri ve fonlama gibi sosyal amaçlar için kullanılabileceğini belirterek bunun kullanım amacından saptığını vurguladı.

Buterin: NFT’ler Amacına Hizmet Etmiyor

Şu an için bu teknolojinin bazı zenginlerin kumarhanesi haline geldiğini ve zenginlerin daha sonra değerlenme beklentisi ile NFT aldığını vurguladı. Zaten varlıklı olan ünlülerin bundan faydalandığını ve asıl amaçtan şaşıldığını vurgulayan Buterin, NFT’lerin topluma hizmet edebileceğini ifade etti.

Elon Musk gibi insanların bakiyelerine 1 milyon dolar daha eklemenin NFT’lerin asıl amacı olmadığını belirten Buterin, yeterli destek ve işbirliği ile ise NFT’lerin eski amaçlarına ulaşabileceğini ifade etti.

Şu an herkesin daha fazla değerlenmesi beklentisi ile NFT aldığını belirten Vitalik Buterin, NFT piyasasının ise şimdiden yarım milyon dolarlık bir seviyeye geldiğini ifade etti. Ünlü isim buna ek olarak NFT’lerin değerinin de çok farklı açılardan belirlendiğini belirtti:

Herkes tek bir NFT’nin ilginç ve diğer NFT’nin berbat olduğuna karar verirse insanlar bu sefer ilk NFT’yi almaya karar verir. Çünkü bu elinde o NFT’yi tutan insanların daha çok hava atabilmesini sağlar ve daha yüksek değere satılabilir.

Açıklamalarına bakılırsa Vitalik Buterin’in de NFT’lerin elde ettiği başarıyı gördüğü net bir şekilde ortaya çıkmakta. Buterin’in bu açıklamaları ise Beeple’ın açıklamaları ile uyuşmakta. Beeple da NFT sektörünün belirli bir kısmının balon haline geldiğini vurgulamış ve yatırımcıları uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Met

Adam doğru söylemiş


Başa dön tuşu