AltcoinEthereum

Ethereum Kurucu Ortakları Artık Kripto Paralarına Güvenmiyor, Yatırımcılar Neden Güvensin?

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, 90.000 Etherum sattığını resmi Twitter hesabından doğrularken akıllara soru işaretleri getirdi.

Kripto para birimlerini ilk çıkaran Satoshi Nakamoto kim ise akıllıca bir hamle yaparak kimliğini gizli tutmuştu. Altcoin kripto para birimlerini yaratanlar ise kendi kimliklerini her zaman daha fazla para kazanmak amacıyla bir adım öne çıkarmak istediler ve bugün artık kripto para pazarında bazı altcoin yaratıcı ve kurucu ortakları tepkilerin hedefindeler.

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, 25 milyon dolar değerinde ETH satışı ile piyasayı bozmaya teşebbüs ile suçlanırken yeni bir oyun geliştirecek olduğu için ETH’lerini sattığını iddia etti. Ancak yatırımcılar durur mu? Bu olayın ardında herhangi bir oyun olmadığını artık kurucu ortakların Ethereum’a güvenmediklerinden bahsetmeye başladı.

Kurucu ortaklar artık güvenmiyor, altcoinler bitiyor mu?

Kurucu ortakların artık kendi kripto para birimlerine güvenmedikleri adeta ortada. Peki kurucu ortaklar güvenmiyorken yatırımcılar nasıl güvenerek hareket edebilirler? Kripto para yatırımcıları piyasanın çökmeyecek olduğunu düşünerek hareket etmekteler ve bu sebeple kripto para birimleri almayı sürdürüyorlar. Ancak 3.000’den fazla altcoin bir yerde bir bölümü yok olacak ve yatırımcılar bu durumdan oldukça pişman olacaklar.

Kripto para birimi yatırımcılarının kısa vadede beklentileri yükselişten yana olmasa bile kurucu ortakların bu hamleleri daha büyük düşüşlere işaret ediyor ve bu düşüşler görünen o ki kısa süre içerisinde bile etkisini göstermeye başlayabilir.

Öte yandan uzmanlar kripto para piyasasında her zaman güvenli limanın Bitcoin olacağının üzerine bir kez daha basıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu