Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu Buterin, Projeye Dair Özeleştiri Yaptı

Ethereum Kurucusu Buterin, Projeye Dair Özeleştiri Yaptı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bugün kaynaklara verdiği demeçte projesine dair sıkıntıları dile getirdi.

Buterin, gelişiminde büyük rol oynadığı projenin ödeme hizmeti alanındaki eksikliklerine vurgu yaparak bir özeleştiride bulundu. Sektörde önde gelen isim, 2021 yılında Arjantin’de iken karşılaştığı bir durumu anlattı.

“İki yıl önce arkadaşlarım ile birlikte bir kafedeydim. Beraber bir şeyler yedik. Hesabı ödemek için bir kripto para cüzdanına transfer yapmaya karar verdik. Ancak minimum transfer miktarı 0,01 ETH (o dönemin fiyatıyla 40 dolar) olduğu için hesabın 3 katında ödeme yaptım.”

Ethereum kurucusu bir başka örnekte ise mobil cüzdanında karşılaştığı bir arıza nedeniyle bu sefer hiç ödeme yapamadığını belirtti. Buterin, mobil cüzdan uygulamalarının kötü bir arayüze sahip olduğunu düşünüyor.

Geçmiş verilere göre 2021 boğa piyasasında ETH ağı işlem başına ortalama 20 dolar ücret talep ediyordu. Ancak günümüzde bu rakam 0,65$’a kadar geriledi.

Ölçeklendirme Sorunu Hala Çözülmedi

Vitalik Buterin bu eleştirisinin ardından ölçeklendirme sorununa değindi. Blockchain geliştiricisi, bu yolda önemli yol katettiklerini kabul etse de ölçeklendirme sorununun kullanıcıları ETH ağı üzerindeki merkeziyetsiz platformlardan uzaklaştırdığına inanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları