Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu, Kanada'daki Olaylar Hakkında Konuştu!

Ethereum Kurucusu, Kanada’daki Olaylar Hakkında Konuştu!

Takip et

Kanadalı kamyoncuların başlattığı protestoların etkileri halen devam ediyor.

Kanada hükümeti protestocu kamyonculara yaptırım uygulamaya devam ederken bu olaylar hakkında kripto dünyasının önemli isimlerinden yorumlar geliyor. Bu konuda son olarak Etherem’un kurucusu Vitalik Buterin konuştu.

“ETHDenver” konferansı sırasında CoinDesk ile röportaj yapan Buterin, COVID-19 kısıtlamalarına karşı geçen hafta başlayan protestolara karşı Kanada hükümetinin aşırı tepki verdiğini söyledi.

Kendisinin de Kanada’da büyüdüğünü ve hükümetin tepkisinin sert olduğunu aktaran Buterin, kripto paraları bu türden aşırılıklara karşı iyi bir alternatif olarak değerlendirdiğini belirtti.

“Kamyoncular yolları kapatıyorsa ve bu ekonomiyi bozuyorsa, bu duruma bir şey demiyorum. Ancak yolları kapatmak yasa dışı ise buna karşı yasalar var.

Eğer hükümet yasalara uymaya istekli değilse ve insanlara kendilerini savunmaları için bir şans vermiyorsa, sadece bankalarla konuşarak insanların geçim kaynaklarını yasal süreç olmaksızın kesmek istiyorsa, bu tam olarak merkeziyetsiz bir teknolojinin orada neden var olduğunun en güzel örneği.”

Kripto para birimlerinin radikal bir teknoloji olmadığını söyleyen Buterin, kripto paraların aksine onarıcı nitelikte olduğunu savundu.

Vitalik Buterin son olarak Kanada hükümetinin protestocu kamyoncuları durdurmak için bankaları aracı yapmanın tehlikeli olduğunun altını çizdi.

Kanada’da Neler Olmuştu?

COVID-19 kısıtlamalarına karşı geçen hafta başlayan protestolara karşı Kanada Başbakanı Justin Trudeau, protestoları bastırmak için Acil Durum Yasasını çıkardı.

İlgili Haber
Kanada'da Sular Durulmuyor! Kanada Başbakanı Acil Durumlar Yasası'nı Devreye Soktu!

Kamyonculara destek olarak kripto para bağışları yapılmaya başlandı. Ancak hükümet acil durum yasası uyarınca yasa dışı olarak kabul edilen protestolara destek olarak gönderilen kripto paralar ile ilgili soruşturma başlattı.

Hükümet, bu protestolar ile ilişkili bir dizi kripto para adresini kara listeye aldı ve bu doğrultuda mahkeme fonların dondurulmasına karar verdi.

İlgili Haber
Kanada Hükümeti, Protestoculara Ait 34 Kripto Para Cüzdanını Kara Listeye Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları