EthereumHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasını Yorumladı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Elon Musk'ın Twitter satın alımı ile ilgili görüşlerini takipçileriyle paylaştı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması kripto para piyasası katılımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, söz konusu satın alım ile ilgili kendi düşüncelerini açıkladı.

Buterin, attığı Tweet’inde Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının en büyük sonucunun belirli bir politika değişimi değil Twitter kullanıcılarının davranışlarındaki değişim olabileceğini söyledi.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: “Elon Karşıtları Düşman Bölgesiymiş Gibi Hissedecek”

Buterin, Twitter’daki Elon Musk destekçilerinin morallerinin yükseleceğini tahmin etti ve Twitter üzerindeki düşmanlarının ise yabancı bir bölgede bulunuyormuş gibi hissedeceğini söyledi.

Buterin ayrıca bu görüşünün Musk’ın Twitter’ı satın almasına karşı olduğu şeklinde yorumlanmaması gerektiğini de belirtti:

“Elon’ın Twitter’ı satın almasının en büyük sonucu, Twitter üzerinde yapacağı belirli politika değişiklikleri olmayacaktır. Bunun yerine Elon destekçilerinin morali yükselecek ve karşıtları ise kendilerini düşman bölgesinde konuşuyormuş gibi hissedeceklerdir.”

Buterin ayrıca bu moral etkisinin halihazırda yaşandığını söyledi.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce DeFi platformu Aave kurucusu Stani Kulechov, kendisinin Twitter’ın geçici CEO’su olarak atandığı şeklinde bir şaka yapmasının ardından platformdan kalıcı olarak uzaklaştırılmıştı. Kripto para topluluğu bu cezanın aşırı olduğunu düşünüyor.

Kullanıcıların Twitter’ın şu anki durumuyla ilgili yanlış olan şeyin tam da bu olduğunu söylemeleriyle birlikte Twitter yönetimi Kulechov’un hesabını yeniden aktive etti.

Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla ilgili en fazla heyecan duyan kripto para topluluğu da Musk’ın favori altcoini olan Dogecoin oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu