EthereumHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin ile Ünlü Ekonomist Arasında Kripto Para Tartışması!

Kripto para karşıtı ekonomist ile Ethereum kurucusu Vitalik Buterin arasında dikkat çeken bir tartışma yaşandı.

Sert kripto para karşıtı tutumuyla tanınan ünlü ekonomist Nouriel Roubini, dijital varlıklarla ve bunların benimsenmesiyle ilgili her şeyle alay etme konusunda hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

Nouriel Roubini, Kripto Paraların “Basitlik ve Kolay Kullanımdan Uzak” Olduğunu İddia Etti

Ethereum Vakfı kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) ve diğer EVM uyumlu Blockchain’ler için merkezi olmayan uygulamalar geliştiren tüm geliştiriciler için bir uyarı yayınladı.

Buterin, her merkeziyetsiz uygulamanın MetaMask dışında başka bir cüzdanla daha test edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ethereum kurucusuna göre Brave ve Status gibi yerleşik cüzdanlara sahip tarayıcıların söz konusu uygulamaları nasıl çalıştırdığını kontrol etmekte fayda var.

Her dApp’ın MetaMask hariç en az bir cüzdanla test edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Örneğin, Brave ve Status gibi yerleşik cüzdanlarla donatılmış tarayıcılarla nasıl çalışacağını kontrol etmekte fayda var.

Bu tavsiye, Buterin’in tavsiyesilerinin genel halk için fazla karmaşık olduğunu düşünen Nouriel Roubini tarafından saldırıya uğradı:

“Kripto paraların basitliği ve kullanım kolaylığı buraya kadarmış. Bu talimatları anlamak için kriptografi alanında doktora yapmanız gerekir…”

Vitalik Buterin, Ünlü Ekonomiste Cevap Verdi

Roubini’ye göre merkezi olmayan cüzdanlar, kripto dostu tarayıcılar ve merkezi olmayan uygulamalar sıradan kullanıcılar için çok karmaşık.

Ethereum kurucusu, Roubini’ye gerçek hayattan bir örnek vererek adeta dalga geçti:

“Ben: Araba üretirken hem emniyet kemeri hem de hava yastığı eklemeyi unutmayın. İki faktörlü güvenlik tek faktörlüden iyidir!”

Nouriel: Arabalar çok sayıda teknik terim içeriyor ve insanların dikkat etmesi gereken çok şey var. Araba kullanmak asla yaygınlaşmayacak.”

İlgili Haber
Bitcoin (BTC), El Salvador Başkanını Azledilmesine Yol Açabilir mi? Roubini'den Sert Eleştiri!

Daha önce Roubini, El Salvador’un Bitcoin yanlısı başkanının kripto girişimleri nedeniyle görevden alınması gerektiğini iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Garip ama, normalde çoğu coini severim ama yöneticisi veya geliştirici gurubunu sevmem ama burada durum farklı.Eth sevmiyorum ama buterini niyese seviyorum.🤣

Last edited 24 gün önce by Mucit

Başa dön tuşu