Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu Vitalik Buterin, Michael Saylor'a Yüklendi: "Tam Bir Soytarı!"

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Michael Saylor’a Yüklendi: “Tam Bir Soytarı!”

Takip et

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda attığı bir Tweet’te MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a yüklendi ve önde gelen Bitcoin maksimalistini “tam bir soytarı” olarak nitelendirdi.

Buterin attığı Tweet’inde, Saylor ile ilgili bir konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin maksimalistleri neden tam bir soytarıya dönüşen kahramanlar seçmeye devam ediyor?”

Michael Saylor Kısa Bir Süre Önce Ethereum’u Menkul Kıymet Olarak Nitelemişti

Bir videodaki ifadesinde Saylor, menkul kıymetler yasalarının temelinin, etik ve ibadetle ilgili bir dizi İncil ilkesi olan Dekalog’a dayandığını iddia ediyor. Saylor söz konusu videoda şunları söylemişti:

“Menkul kıymetler yasalarının temeli yalan söylemeyeceksin, hile yapmayacaksın ya da çalmayacaksındır. Yasanın temeli budur.”

Bu nedenle, Saylor menkul kıymetler yasalarının modasının geçtiğine dair popüler argümanı dikkate almıyor.

Bu nedenle Saylor Ethereum’u doğası gereği etik dışı olarak görüyor. Michael Saylor bu ayın başlarında, ikinci en büyük kripto para biriminin açıkça “bir menkul kıymet” olduğunu söylemişti.

MicroStrategy CEO’su, daha önce genel kripto para piyasasının düzenlenmesine dair bir çağrıda da bulunmuştu.

İlgili Haber
Bitcoin Boğası Michael Saylor İstanbul'da Konuştu: Ethereum'u Eleştirdi! "36 Ay Daha..."

Ethereum topluluğu, sıkı Bitcoin destekçisinin 2000 yılında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçlandığını hatırlatarak Saylor’a karşılık vermekte gecikmedi.

Saylor, suçlamaları kabul ya da reddetmeden düzenleyici kurumla anlaşmak için para cezası ödemişti. Şirketin para kaybetmesine rağmen büyük karlar bildirdiği ve böylece değerini yapay olarak artırdığı iddia edilmekteydi. Saylor, hatalı olarak kaydedilen gelirin ortaya çıkmasının ardından tek bir günde rekor düzeyde 6 milyar dolar kaybetti.

SEC Başkanı Gary Gensler, dolaşımdaki dijital varlıkların çoğunun kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini defalarca dile getirdi. Aynı zamanda Gensler kısa süre önce Bitcoin’in bir emtia olduğunu açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları