binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEthereum Layer 2 Ağının İlk Kullanıcılarına Müjdeli Haber! 3.6 Milyar Tokenlık Airdrop...

Ethereum Layer 2 Ağının İlk Kullanıcılarına Müjdeli Haber! 3.6 Milyar Tokenlık Airdrop Geliyor!

ZKsync Association, önümüzdeki hafta Ethereum Layer 2 ağının ilk kullanıcılarına ve benimseyenlerine 3.675 milyar ZK token dağıtacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ZKsync Association, önümüzdeki hafta Ethereum Layer 2 ağının ilk kullanıcılarına ve benimseyenlerine 3.675 milyar ZK token dağıtarak kripto topluluğunda önemli bir olaya imza atacak.

ZKsync Erken Kullanıcı ve Katılımcılara 3,6 Milyar Token Airdrop Yapacak

Bu airdrop, toplam 21 milyar ZK token arzının %17,5’ini oluşturuyor. ZKsync’e göre, tokenler önümüzdeki haftadan itibaren talep edilebilecek ve son talep tarihi 3 Ocak 2025 olacak. Katılımcılar 24 Haziran’dan itibaren talepte bulunmaya başlayabilir.

Dağıtım ve Yönetim

Toplam token arzının %49,1’i çeşitli ekosistem girişimleri aracılığıyla dağıtılırken, %17,2’si yatırımcılara ve %16,1’i Matter Labs ekibine tahsis edilecek.

ZKsync Derneği, “Airdrop’ta Matter Labs ekibine ve yatırımcılara verilenden daha fazla token verilmesi, topluluk için sembolik bir karardan daha fazlasıdır” dedi.

“ZKsync yönetişim sistemi önümüzdeki haftalarda başlatıldığında, topluluk protokol yönetişim yükseltmelerini yönlendirmek için en büyük likit token arzına sahip olacak.”

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Copy Trade Platformuna 3 Yeni Altcoin İşlem Paritesi Eklediğini Duyurdu!

Uygunluk ve Tahsis

ZKsync, 24 Mart 2024 tarihinde çekilen bir anlık görüntüye dayanarak airdrop için 695.232 cüzdanı listeye aldı. Airdrop iki kategoriye ayrılmıştır:

Kullanıcılar (%89) ve katkıda bulunanlar (%11). Kullanıcılar, ZKsync üzerinde belirli bir etkinlik eşiğini karşılayanlar iken, katkıda bulunanlar ekosistemi aktif olarak destekleyen geliştiricileri, araştırmacıları ve topluluk üyelerini içerir.

Ek Tahsisler

Kalan topluluk tahsisi ZKsync Vakfı tarafından yönetilecek ve zaman içinde ekosistem girişimleri ve ZK Nation yönetişim süreci aracılığıyla dağıtılacaktır.

Merkezi olmayan sosyal ağlarda ve NFT projelerinde belirli faaliyetlerde bulunan cüzdanlar da dahil olmak üzere deneysel topluluklar, arzın yüzde yarısından biraz daha azını alacak.

Token Hakedişi ve Kilitleme

Yatırımcılara ve Matter Labs ekibine tahsis edilen ZK tokenleri ilk yıl için kilitlenecek ve daha sonra Haziran 2025’ten Haziran 2028’e kadar önümüzdeki üç yıl boyunca kademeli olarak açılacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail