binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Madenciliği bitme noktasına geldi

Ethereum Madenciliği bitme noktasına geldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda Ethereum‘daki ciddi değer kayıpları en çok ETH madenciliği yapanları vurmuş durumda. 1440 dolarlık zirvesinden sonra 167 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile Ethereum’un güvenilirliği sorgulanmaya başlandı.

Her ne kadar ETH fiyatı 200 dolar üzerine çıksa da, madencilik oranında bir hayli azalma var. Etherscan.io sitesinden elde edilen verilere göre ağın toplam gücünde yüzde 20’lik bir gerileme olduğu net bir şekilde görülüyor.

Ağustos ayında 296 TH/s ile zirvesini gören hash oranı, Eylül ayında 245 TH/s’ye kadar gerileme yaşadı. Bu da Ethereum madenciliği yapan kişi sayısının yüzde 20 oranında azaldığını gösteriyor.

Durum böyle olunca toplulukta Ethereum’un güvenilirliğinin sarsıldığı haberleri yayılmaya başladı. An itibarı ile 260 TH/s seviyelerine yükselen hash oranı biraz olsun toparlamış olsa da 1 ay gibi kısa süre içerisinde bu kadar düşmüş olması toplulukta panik etkisi yaşattı.

Madenciler zarar ediyor

ETH madenciliğinin bu noktada ekipman, donanım, soğutma ve elektrik gibi masrafları karşılamadığı ve madencilik yapan kişilere zarar ettirdiği ifade ediliyor. Ayrıca yakın zamanda olması beklenen “blok ödülünün yüzde 33 oranında azaltılması” işlemi uygulanırsa, madenciler bir de bu durum karşısında yüzde 33 oranında daha az kar etmiş olacak.

Ancak bu durumun fiyatı yukarı çekeceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail