EthereumHaberler

Ethereum Olası Bir Hard Fork İle Karşı Karşıya

Ethereum madencileri ve yatırımcıları, Bitmain şirketinin Ethereum madenciliğinde kullanılması için yeni bir cihaz çıkarması üzerine hard fork ihtimalini tartışmaya başladı.

Bitmain kripto para madenciliği için cihazlar üreten bir şirket. Bir süredir Ethereum madenciliği için yeni bir cihaz geliştirildiği dedikodusu dolanıyordu. Şirket bu iddiaları doğruladı ve bugün Ethereum madenciliğinde kullanılabiliecek Antminer E3 adında bir cihazı 800 dolar fiyatıyla internet sitesi üzerinden satışa koydu.

Bitmain şirketinin bu cihazı çıkarması bazı söylentileri de beraberinde getirdi. Bu endişeler Bitmain’in aynı Bitcoin’de olduğu gibi bu pazarı da elinde tutmak istemesi. Çıkarılan bu cihazlar normal ekran kartlarıyla kurulan sistemlerden farklı olarak sadece madencilik odaklı çalışıyorlar. Bu durum sıradan madencileri sistemin dışına atma ihtimalini doğuruyor. Ethereum’un geliştiricilerinden Piper Merriam, bu sebeple ETH ASIC’lerin etkisiz kılınması için olası bir hard fork fikri ortaya attı.

(ASIC Miner cihazları, Bitmain’in çıkardığı gibi sadece madencilik için özel üretilen makineler anlamına geliyor.)

Topluluğun yüzde 57 si “evet” dedi.

Başka bir geliştirici olan Vlad Zamfir geçtiğimiz günlerde konuyla alakalı olarak Twitter üzerinden bir anket başlattı. Anketin sonucunda yüzde 57 oranında ASIC makinelerin etkisiz kılınması için hard fork fikrine “evet” denildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu