Kripto HaberleriAltcoinEthereum Rakibi Fantom (FTM), TVL Değerinde Büyük Bir Atılım Yaptı!

Ethereum Rakibi Fantom (FTM), TVL Değerinde Büyük Bir Atılım Yaptı!

Takip et

Kripto para piyasasının genelinde düşüş eğilimi sürerken Ethereum rakibi Fantom (FTM) yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

DeFİ Llama tarafından sağlanan yeni verilere göre, Fantom (FTM) altcoini toplam kilitli değer (TVL) olarak yeni bir ATH oluşturdu. TVL değeri, bir merkezsiz finans (DeFi) uygulamasına yatırılan toplam sermaye miktarını gösteriyor. TVL değeri, ağ üzerinde bulunan farklı dijital varlıkların fiyatlarının bu dijital varlıkların toplam sayısı ile çarpılmasıyla bulunuyor.

Fantom’ın Sahip Olduğu TVL Miktarı %362.333 Artış Gösterdi!

Fantom, DeFi, merkezsiz uygulamalar (DApps) ve girişim uygulamaları için yüksek derecede ölçeklenebilirliğe sahip olan bir Blockchain platformu olarak dikkat çekiyor. DeFi Llama verilerine göre, 2021 yılının Nisan ayında 2.90 milyon dolar TVL değerine sahip olan Fantom, bu tarihten itibaren %362.300 artış göstererek toplamda 12.26 milyar dolar TVL değerine ulaşmayı başardı.

Fantom’ın sahip olduğu TVL değeri

TVL değerinde yeni bir rekora ulaşan Fantom, böylelikle diğer Ethereum rakipleri olan Avalanche (AVAX), Solana’yı (SOL) ve Binance Smart Chain’i (BSC) geride bırakarak dünyanın en büyük üçüncü Blockchain’i haline geldi.

DeFi Llama verileri şu anda Binance Smart Chain’in toplamda 12.08 milyar dolarlık toplam kilitli değer seviyesiyle birlikte dünyanın en büyük dördüncü Blockchain’i olduğunu gösteriyor. 16.91 milyar dolarlık TVL değerine sahip olan Terra (LUNA) ikinci sırada yer alırken Ethereum ise, açık ara bir fark ile, 117.51 milyar dolarlık TVL değeriyle ilk sırada bulunuyor.

Fantom’ın toplam kilitli değerindeki artış, borsa dışı 1.000 Ethereum balinasının FTM tokeni biriktirmesiyle geldi. WhaleStats verileri, FTM tokeninin balinalar tarafından son 24 saatte en fazla satın alınan altcoinlerden biri olduğunu gösteriyor. Balinaların satın aldığı ortalama coin miktarı ise 1.620 dolarlık FTM olarak kaydedildi. Bununla birlikte veriler, Ethereum balinalarının toplamda yaklaşık 124.64 milyon dolarlık FTM tokenine sahip olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları