AnalizEthereum

Ethereum Şaha Kalktı! Beklenen Altcoin Sezonu Geldi Mi? ETH Analizi

Altcoinlerin lideri Ethereum (ETH) 950 doların üzerine çıktı. Önemli seviyeler neler?

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC)’de yaşanan yükselişin ardından Ethereum (ETH)’da bugün itibariyle kendini göstermeye başladı. BTC’nin 34780 dolardan gerilediği sıralarda Total2 tablosundaki (BTC hariç genel kripto para piyasa hacmi) 20 milyarlık yükseliş, başta ETH olmak üzere altcoinlere para girişlerinin olduğunu gösteriyor. Nitekim Bitcoin hakimiyetinde de bu sırada düşüş yaşanırken Ethereum fiyatı hızla yükselişe geçti.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Durdurulamıyor! – Ünlü Trader’ın Bu Haftaki Hedefi…

Yaklaşık %20 yükseliş yaşayan ETH’yi diğer altcoinler de izlemeye başladı. Yeni yılın ilk günlerinde yaşanan BTC yükselişinin sonrasında gelen ETH yükselişi bütün yatırımcıları sevindirdi.

Ünlü Analistlerin Düşünceleri

Twitter’da birçok ünlü analist, art arda altcoin sezonunun geldiği yönünde paylaşımlar yapıyor. Shelby, yeniden altsezonun geldiğini sorgularken yTedd ise altsezonunun geliyor olduğuna işaret ediyor.

CryptoBirb de altcoin sezonun geleceğini söylerken KALEO ise Ethereum (ETH)’un hâlâ en yüksek seviyesinden %36 daha ucuz olduğunu belirtiyor.

Sırada 1120 Dolar Mı Var?

Şubat 2018’deki seviyelerine gelen Ethereum, 108 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaştı. Altcoinlerin lideri yayın saati itibariyle yükselişine devam ediyor ve 960 dolar üzerinden işlem görüyor. Haftalık grafikte önemli bir direnç alanına gelen ETH, 1000 dolarlık psikolojik direnç öncesi dönüm noktasına geldi. Ethereum’un haftalık kapanışını bu seviyelerden yapması halinde önce 1000 dolar seviyesi ve ardından da 1120 – 1150 dolarlık alan takip edilebilir seviyeler haline gelecektir.

Ethereum (ETH) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte ise Ethereum’un önemli bir direnç seviyesi olan 970 doları zorladığı görülüyor. 970 dolar üzerindeki günlük kapanışlar, haftalık grafikte de bahsettiğimiz 1000 dolarlık seviyenin hızla geçilmesini sağlayabilir. Sonrasındaysa günlük anlamda 1040 ve 1133 dolar seviyeleri fiyatın önündeki dirençler olarak görülüyor. Olası gerilemelerde ise grafikte bulunan yatay destekler ve ETH’nin kırmış olduğu trend kanalı dikkate alınabilir.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu