Kripto HaberleriAltcoinEthereum Uzmanından İddia: "Önümüzdeki Yaz Bu Altcoinlerin Altın Çağı Olacak"

Ethereum Uzmanından İddia: “Önümüzdeki Yaz Bu Altcoinlerin Altın Çağı Olacak”

Anthony Sassano, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında önümüzdeki yaz yükseliş gördüğü altcoinleri paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tanınmış bir kripto para analisti ve Ethereum tutkunu olan Anthony Sassano, Twitter’da katman 2 çözümlerinin geleceğine ilişkin boğa lehine görüşünü paylaştı.

Sassano, önümüzdeki yıl katman 2 altcoinlerin popülaritesinde ve inovasyonunda bir artışa katkıda bulunacak çeşitli faktörler olduğuna inanıyor.

Katman 2 çözümleri, Ethereum blok zincirinin üzerinde çalışan ve ölçeklenebilirliğini, hızını ve verimliliğini artırmayı amaçlayan protokollerdir. Katman 2 çözümlerine örnek olarak rollup’lar, yan zincirler ve state kanalları verilebilir.

Sassano, 2024 yılında bir “katman 2 yazı” göreceğimizi düşünmesinin beş nedenini sıraladı:

  • Ana zincirde daha az veri kullanmalarına izin vererek rollup işlemlerinin gaz ücretlerini azaltacak bir öneri olan EIP4844’ün uygulanması.
  • Merkeziyetsiz uygulamalara (dApps) erişim için basit ve kullanıcı dostu bir arayüz sunarak Ethereum’un kitlesel olarak benimsenmesini sağlayacak bir platform olan Base mainnet’in Coinbase tarafından lansmanı.
  • Hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için daha iyi kullanıcı deneyimi, daha hızlı para çekme, daha fazla güvenlik ve daha fazla özellik gibi rollup’ların sürekli iyileştirilmesi.
  • Katman 2 protokolleri üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi), sanal dünyalar, gerçek dünya varlıkları ve daha fazlası gibi yeni ve yenilikçi dApp’lerin ortaya çıkması.
  • Kendi sezgilerine dayanarak 2024 yılında kripto para piyasasının potansiyel toparlanması.
İlgili Haber
Japonya'nın En Büyük Bankası, Bu 4 Altcoin Ağında Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Sassano, yaklaşan katman 2 yazını, merkeziyetsiz finans uygulamalarının Ethereum’da popülerlik ve değer patlaması yaşadığı 2020 DeFi yazına benzetti. Her iki olayın da temellerinin sırasıyla 2018/2019 ve 2022/2023 ayı piyasaları sırasında atıldığını iddia etti.

Katman 2 altcoinlerine örnek vermek gerekirse bunlar arasında MATIC, ARB, OP, henüz piyasaya sürülmemiş STARK ve ZkSync gösterilebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay