Ana SayfaEthereumEthereum ve Madenciler Arasında Gerginlik Devam Ediyor: Vitalik Buterin Açıklama Yaptı!

Ethereum ve Madenciler Arasında Gerginlik Devam Ediyor: Vitalik Buterin Açıklama Yaptı!

Takip et

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, madencilerin ETH’nin erken dönem hard fork’larından biri olan Ethereum Classic zinciri üzerinde token çıkarımına devam etmesi durumunda bile Proof of Stake’e geçişin büyük oranda etkilenmeyeceğini söyledi.

Hala büyük miktarda elektriğe dayanan Proof of Work mekanizmasını kullanan Ethereum Classic, Ethereum’un bir milyon kadar insanın kazancını kesmesi beklenen geçiş sürecinden en çok yararlananlardan biri olabilir.

Pahalı madencilik ekipmanlarını kullanmak için bir platform arayan madenciler Ethereum Classic’e yönelebilir.

İlgili Haber
TRON Kurucusu Justin Sun, Ethereum'un Parçalanmasını Amaçlayan Altcoine Destek Verdi!

Vitalik Buterin: “Ethereum’un Başka Bir Hard Fork’tan Zarar Göreceğini Düşünmüyorum”

Bloomberg’in haberine göre Vitalik Buterin, bugün gerçekleşen bir webinar üzerinde Ethereum Classic hakkında şunları söyledi:

“Ethereum’un başka bir fork’tan gerçekten önemli ölçüde zarar görmesini beklemiyorum.

Genel olarak Ethereum ekosisteminde konuştuğum hemen hemen herkesten edindiğim izlenim, Proof-of-Stake çalışmalarını tamamen destekledikleri ve ekosistemin bu konuda oldukça birlik içinde olduğu yönünde.”

Buterin’in yorumları, Blockchain’de uzun zamandır beklenen ve yoğun enerji kullanımını azaltmayı amaçlayan büyük bir yazılım güncellemesinin öncesinde geldi.

Merge olarak bilinen bu değişiklik, Blockchain dünyasındaki en iddialı teknik değişiklik olarak görülüyor.

Ethereum geliştiricilerini koordine eden Tim Beiko, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, her şey sorunsuz giderse, kimsenin Merge’ün gerçekleştiğini bile fark etmemesi gerektiğini söyledi. Ve çeşitli hesaplamalara göre, Merge sonrası Ethereum bugünkünden yaklaşık %99 daha az enerji tüketecek.

Buterin, konuşmasının devamında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ethereum topluluğunda değiştirilemezlik konusuna gerçekten inanan insanlar olduğuna dair ciddi iddialar vardı. Ve birçoğu Ethereum Classic’e gitti.

Classic zaten üstün bir topluluğa ve üstün bir ürüne sahip. Bununla birlikte bazı piyasalarda birkaç bölünme görme ihtimalimiz de var.

Umarım ne olursa olsun, insanların para kaybetmesine yol açmaz. Umarım en iyisi olur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları