Kripto HaberleriEthereumTRON Kurucusu Justin Sun, Ethereum'un Parçalanmasını Amaçlayan Altcoine Destek Verdi!

TRON Kurucusu Justin Sun, Ethereum’un Parçalanmasını Amaçlayan Altcoine Destek Verdi!

Takip et

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, Ethereum’un (ETH) Proof of Stake (PoS) mekanizmasına geçmesinin ardından ağı ikiye bölecek olan bir hard fork olayını destekleyeceğini duyurdu.

ETH’nin PoS sistemine geçmesi, kripto para dünyasında “Merge” adıyla anılıyor.

Geliştiriciler, Proof of Work (PoW) sisteminden vazgeçilmesinin ağı çok daha ucuz, hızlı ve çevre dostu hale getireceğini söylüyor. Bu aynı zamanda Blockchain’e kaynak sağladıkları için ETH tokenleri ile ödüllendirilen Ethereum madencileri için de gelir akışının sonu anlamına gelecek.

Verilere göre madenciler yalnızca Temmuz ayında 620 milyon doların üzerinde ETH üretti ve bu da Merge’ü önemli miktarda nakit için bir nevi felaket anlamına getiriyor.

İlgili Haber
Söylentisi Çıkan Yeni Ethereum Muadili Altcoine İlgi Olacak Mı? Uzmanlar Değerlendirdi!

Justin Sun, Ethereum Muadili EthereumPOW Altcoinine Destek Vereceğini Açıkladı

Bu durum bazı önde gelen Çinli madencileri bir hard fork önerisinde bulunmaya itti, böylece Ethereum Merge’den geçse ve stakerlar tarafından onaylansa bile madenciler zincirin yeni ayrılmış PoW versiyonunu desteklemeye devam edecekler. Teoride böyle bir olay, madencilerin finansal aktivitelerini sağlam tutabilir.

Justin Sun, attığı Tweet’inde desteğini şöyle dile getirdi:

“Şu anda 1 milyondan fazla ETH’ye sahibiz. Ethereum hard fork’u başarılı olursa, ETH ekosistemini geliştirmek için #ETHW topluluğuna ve geliştiricilere bir miktar fork’lanmış #ETHW bağışlayacağız.”

Sun yönetimindeki kripto para borsası Poloniex, şu aşamada EthereumPOW olarak adlandırılan Ethereum fork’u için destek sundu. Borsa hem ETH’yi hem de şu anda ETHW olarak adlandırılan forklanmış tokenı listeleyecek. Yeni token için bir vadeli işlem ürünü Ağustos ayında piyasaya sürülecek ve yatırımcıların fiyatlar üzerine yatırım yapmasına olanak tanıyacak.

Sun’ın milyarlarca dolar yatırım yaptığı Tron tabanlı stablecoin USDD, bir Tweet’e göre “EthereumPOW ekosistemindeki ilk stablecoin” olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları