binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizEthereum Yatırımcıları Dikkat! CryptoQuant Analisti ETH Fiyatındaki Kısa Vadeli Riski Açıkladı!

Ethereum Yatırımcıları Dikkat! CryptoQuant Analisti ETH Fiyatındaki Kısa Vadeli Riski Açıkladı!

CryptoQuant analisti verilere göre Ethereum vadeli işlem yatırımcılarının agresif bir şekilde satış yaptığını belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yarın açıklanacak ABD enflasyon verisi ve FED faiz kararı öncesinde Bitcoin, Ethereum ve altcoinler düşüş yaşadı.

Bu noktada ETH 3,530 dolara kadar giderken ETH fiyatındaki satış baskısı daha da artabilir.

Ethereum vadeli işlem yatırımcılarının agresif bir şekilde satış yaptığını belirten CryptoQuant analisti alıcıların satıcılara karşı hareketlerini ölçen Alıcı Alış Satış Oranının 7 günlük hareketli ortalamasını gösteren bir grafik paylaştı.

Bu grafiğe göre birin üzerindeki bir değer alıcı hakimiyetini, birin altındaki bir değer ise agresif satışı gösterdiğini belirten analist, halihazırda değerin birin altında olduğunu yani piyasaya satıcıların hakim olduğunu söyledi.

Bu grafiğin vadeli işlem yatırımcılarının çoğunun Ethereum‘u spekülatif amaçlarla veya kar elde etmek için agresif bir şekilde sattığını gösterdiğini belirten analist, bunun ETH için düşüş sinyali olduğunu ifade etti.

“Ethereum’un fiyatı 4 bin doları aşmaya çalışırken, yatırımcılar vadeli işlem piyasası katılımcılarının davranışlarını takip etmelidir.

Grafik, satıcılara karşı göreceli agresifliğini değerlendiren Alıcı Alış Satış Oranının 7 günlük hareketli ortalamasını göstermektedir.

Birin üzerindeki bir değer alıcı hakimiyetini, birin altındaki bir değer ise agresif satışı gösterir.

Grafikte görüldüğü gibi oran birin üzerine çıkamadı ve son günlerde hızla düşüşe geçti.

Bu eğilim, vadeli işlem yatırımcılarının çoğunluğunun spekülatif amaçlarla ya da kar elde etmek için Ethereum’u agresif bir şekilde sattığını gösteriyor.

Metrikteki bu önemli düşüş, ETH için düşüş eğilimi sinyali olup, bu eğilim devam ederse mevcut aşağı yönlü geri dönüşün devam edebileceğini gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail