Ethereum

Ethereum Yere Çakıldı: Bu Seneki En Düşük Seviyesinde

Kripto para piyasa hacimlerine göre Bitcoin’den sonra 29 milyar dolarlık hacmi ile 2. sırada yer alan Ethereum son günlerde sert düşüşler yaşıyor.

Ethereum (ETH) 2018’deki en dip noktası olan 280 dolar seviyesini gördü.

Coinmarketcap verilerine göre Ethereum 2017’in Kasım ayından beri 300 dolar seviyesinin altına düşmemişti. Bugün yaşadığı yüzde 10’luk değer kaybı ile an itibarı ile 286 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Günlük olarak bakıldığı zaman yatırımcısına yüzde 10 kaybettiren Ether, 7 günlük grafiğe bakıldığında yüzde 30’luk bir değer kaybı yaşamış durumda. Ethereum böylelikle Ocak ayında yaptığı 1400 dolarlık rekor seviyesinin yaklaşık olarak yüzde 80 daha altında işlem görüyor.

Yıllık grafiğe bakıldığı zaman ise tam 1 sene önce 289 dolardan işlem gören ETH, geçen 1 sene boyunca uzun vade yatırımı yapan yatırımcılarına zarar ettirmiş durumda.

Piyasadaki Bitcoin hakimiyeti yüzde 53 seviyesine çıkarken kripto paraların toplam piyasa hacmi ise 204 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu seviye de 2017 Kasım ayından beri görülen en düşük seviye olarak dikkat çekti.

Ethereum’un yanı sıra, EOS, Bitcoin Cash, TRON, IOTA gibi coinler de gün içerisinde yüzde 10 ila 15 seviyelerinde değer kaybetti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu