Ethereum

Ethereum’a (ETH) Yeni Kurumsal Yatırımcı Müjdesi!

Galaxy Digital, Ethereum'a 32 milyon dolar yatırım yaptı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildiriye göre Galaxy Digital, Ethereum’a (ETH) yatırım yaptı. Michael Novogratz’ın kurumsal kripto para platformu, 5 kurumsal yatırımcı ile Ethereum’u seçtiklerini belirtti.

32 Milyon Dolarlık ETH Yatırımı Yapıldı

Galaxy Digital çoğunlukla yaptığı Bitcoin yatırımları ile tanınsa da bu yatırımın son dönemde Ethereum’a kayması şaşırtıcı değil. Novogratz daha önceki dönemde de Ethereum hakkında umut veren açıklamalarda bulunmuştu. 2019 yılında sadece BTC yatırımı yapan Novogratz, 2021 yılında ise ETH dahil başka fonları değerlendirebileceğini vurgulamıştı.

Galaxy Digital, toplamda 22 milyon dolarlık yatırımı Galaxy Institutional Ethereum Fund, LP ve ek üç yatırımcı ile elde etti.

Geri kalan yatırımın ise Cayman Adaları kayıtlı şirketlerden geldiği vurgulandı. Kurumların yaptığı yatırıma aracılık eden Galaxy, işlem ücretlerinden ise yaklaşık %1 gelir elde edecek.

Galaxy Digital bu esnada kurumsal yatırımcıların özel anahtarlarını saklayacak ve bütün korumadan sorumlu olacak. ABD merkezli bir kripto para borsası ile anlaşan Galaxy, güvenliği böyle sağlayacak.

Kurumsal yatırımcının Grayscale yerine Galaxy Digital seçmesi ise işlem ücreti kaynaklı olabilir. Şu an sirkülasyondaki BTC’lerin %3’ünü, ETH’lerin ise %2,7’sini bünyesinde koruyan Grayscale, yüksek işlem ücreti alıyor. Bu da kurumsal yatırımcıların alternatiflere kaçmasına neden oluyor.

Ethereum fiyatının son dönemde yaşadığı düşüş ise kurumsal yatırımcıların akın etmesi ile değişebilir ve yeniden 2.000 dolar üstü görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu