Ana SayfaEthereumEthereum'da Birleşme Öncesi Tehlike Çanları Mı Çalıyor? Madenci Temsilcisinden Açıklama Geldi!

Ethereum’da Birleşme Öncesi Tehlike Çanları Mı Çalıyor? Madenci Temsilcisinden Açıklama Geldi!

Takip et

Ethereum, Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçiş için gün sayarken, altcoinin topluluğu, bir madenci tarafından öncülük edilebilecek ve bir fork ile ağı ikiye bölebilecek bir madenci tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

Birleşme Yaklaşırken Ethereum Madencisinden Dikkat Çeken Açıklamalar Geldi

Bu fikir, güçlü bir Çinli kripto para madencisi ve yatırımcısı olan Chandler Guo’nun geçen hafta Twitter’da ETH Blockchain’ini “ETH POW” olarak adlandırdığı ve madencilerin ETH’deki birleşmeden sonra da faaliyetlerine devam etmelerine olanak sağlayan bir şekilde forklanacağını açıklamasının ardından yeni güç kazandı.

Önümüzdeki aylar için planlanan birleşme ETH’yi proof-of-work (PoW) konsensüsünden proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçirecek. Bu da işlemlerin, yeni blokları üretmek için milyarlarca dolar harcayarak grafik işlem birimi (GPU) çipleri satın alan madenciler tarafından doğrulanması ihtiyacını ortadan kaldıracak.

İlgili Haber
Coinbase'den Dev Ethereum Adımı: Kurumsal Yatırımcılara Açıyor!

Bu nedenle ETH geliştiricileri, birleşmenin madenciler tarafından hoş karşılanmayacağını uzun zamandır tahmin ediyor ve onların müdahalelerine karşı koymak için yeni blok üretmeyi önemli ölçüde zorlaştıracak bir “zorluk bombası” da dahil olmak üzere düzenlemeler yapıyorlardı.

Ancak madenciler birleşmeyi durduramasalar da bu altcoini klonlayabilir ve geçişin asla gerçekleşmeyeceği kendi ağ versiyonlarını yaratabilirler. Asıl soru, forklanmış versiyonlarını kullanmaları için başkalarını ikna edip edemeyecekleri.

Chandler Guo’nun burada bir tecrübesi var. Guo, Temmuz 2016’da Ethereum’un forklanmasında yer almış ve bu da Ethereum Classic‘in oluşumuyla sonuçlanmıştı. Şimdi Chandler Guo, kripto madenciliğinin başarısının bir ölçüsü olan yeterli hash gücünü toplayarak ve diğer madencileri kendisine katılmaya ikna ederek bu başarıyı tekrarlamak istiyor.

Guo, geçen hafta bir gönderide “Ethereum’u bir kez forkladım, yine forklayacağım” diye yazdı.

Eğer başarılı olursa, ETH ağı iki zincire bölünecek: madenciler tarafından işletilen standart olmayan PoW versiyonu ve ana geliştiricileri ve doğrulayıcıları tarafından işletilen standart PoS zinciri.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları