EthereumHaberler

Ethereum’da (ETH) Bu İki Veri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Glassnode'a göre lider altcoin Ethereum (ETH) için bu iki veri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak rekor kırdı.

Analiz şirketi Glassnode, Ethereum (ETH) hashrate’inin bir artış daha kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.255.783.319.785.900 H/s’ye yükseldiğini bildirdi.

Coinwarz üzerindeki grafik incelendiğinde, 3 Haziran Cuma günündeki 1.1838 PH/s hash oranından 1.2995 PH/s hızına yaşanan ani yükselişin gerçekten de azımsanamayacak derecede gerçekleştiği görülüyor.

Bunun sonucunda Ethereum madenciliğinin zorluğu da yükselerek 5.703.436.743.435.700’e ulaştı. Kripto para madenciliğinde madencilik zorluğu, yeni madencilerin ağa akın ederek kar elde etme amacı gütmelerinin ardından algoritmaların daha zorlaştırılmasıyla artırılır.

ETH ağı üzerindeki hash oranını gösteren grafik.

Glassnode Verilerine Göre Ethereum Ağındaki Küçük Yatırımcı Sayısı da Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Aynı zamanda Glassnode, 1 ETH’den daha fazla kripto para bulunduran küçük ölçekli yatırımcıların sayısının da artarak 1.484.710 ile yeni bir tarihi zirveye ulaştığını bildirdi.

Bilindiği üzere Ethereum, kısa bir süre içerisinde Proof of Work konsensüs mekanizmasını terk ederek daha çevreci olarak nitelendirilen Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapmayı hedefliyor.

Proof of Stake mekanizmasında kripto para madenciliği yerine staking sistemi kullanıyor. Bu yüzden ETH madencileri yakın bir zamanda başka kripto para ağlarına geçiş yapmak zorunda kalacak.

Bu geçiş ile birlikte Proof of Work sistemini kullanan tek büyük kripto para Bitcoin olacak. Piyasadaki Dogecoin ve Litecoin gibi tanınan altcoinler de halen Proof of Work mekanizmasını kullanmaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu