AnalizEthereum

Ethereum’da (ETH) Sıradaki Hedef Ne? Analistlerin Düşünceleri Neler?

Son bir ay içerisinde yatırımcısına ortalama yüzde 90 kar ettiren Ethereum'un sıradaki hedefi ne?

Ethereum analizleri bu dönemde yatırımcıların dikkatinden kaçmayan ve ‘acaba hangi analiz en doğrusudur?’ diye düşündükleri önemli ve özel bir dönem. Bu dönemde kripto para birimleri 2020 yılının en iyi rekorlarını gördüler ve giderek yeni 2020 yılı rekorlarını kırmayı sürdürüyorlar. Kısa süre içerisinde beklenenden daha iyi kazançlar sağlayan Ethereum ve diğer kripto paralar yakın zamanda yatırımcılara rekor gösterebilecek durumda olmasa bile, orta ve uzun vadeli yatırım programlarına sahip olanlar rekorları bu sene sonuna kadar görebileceklerine inanmaktalar.

Kısa vadede Ethereum fiyatının 265 dolara yükselmesi ile yatırımcılar son 1 ay içerisinde yüzde 90’a yakın oranda kar etmiş oldu ve ETH son 7 ayın en yüksek seviyesini gördü. Bu yükselişlerin ardından Ethereum analistleri 320 doların kısa süre içerisinde görülebilecek olduğunu, 320 dolara kadar bir süre zaman gerekse bile bu dönemde yaşanan yükselişlerin Ethereum’a eski güvenilir dönemlerinde olduğu gibi güven verdiğini belirtmekteler.

Ethereum (ETH) 1 Saatlik Grafik – 1 Aylık Değişim

320 dolar öncesinde bazı Ethereum analistlerine göre 265 dolardan geri sekme yaşanarak 240 dolar seviyesine geri çekilme yaşanabilir. 240 dolara kadar geri çekilme korkutucu bir düşüş olarak kayıtlara geçecek olsa bile analistler bu geri çekilmenin normal olacağını, mevcut yatırımcıların bu durumdan dolayı asla korkmaması gerektiğini dile getiriyorlar.

Bitcoin’in Hareketleri Belirleyici!

Analistlere göre 265 dolardan yeni yatırım yapmayı düşünen mevcut ve yeni Ethereum yatırımcıları, bu dönemde dikkatli olmazlar ise pek tabii zarar edebilirler. Yatırımcılara bu yükselişlerin ‘büyüsüne’ kapılarak ani yükseliş ve düşüşlerde plansız ve kar hedefsiz bir şekilde alım ve satım yapmamaları ve mutlaka stop-loss emir kullanmaları tavsiye ediliyor.

240 dolar seviyesinden aşağı düşüş olursa ETH fiyatının daha fazla gerileyebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Öte yandan BTC’nin bu dönemdeki hareketlerini asla göz ardı etmemek gerekiyor. Çünkü ETH yükselişleri son dönemde BTC’yi gölgede bırakmış olsa bile, ETH her zaman Bitcoin ile paralel bir şekilde fiyatlanıyor. Bitcoin’de olası bir 10 bin dolar altına gerileme tüm altcoinleri de olumsuz etkiyecektir.

*Ethereum kısa vadede iyi görünüm sergiliyor olsa bile, orta ve uzun vadede beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Yatırım önerisi veya tavsiyesi kapsamında değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu