Kripto HaberleriAltcoinEthereum'daki (ETH) Son Gelişmelerin Etkisiyle Bu Altcoin de Tırmanışa Geçti!

Ethereum’daki (ETH) Son Gelişmelerin Etkisiyle Bu Altcoin de Tırmanışa Geçti!

Takip et

Ethereum’un (ETH) Temmuz 2016’da piyasaya sürülen hard fork’u Ethereum Classic (ETC), ana ETH ağının tarihindeki en büyük güncellemelerden biri öncesinde kripto para piyasasında ciddi bir ivme kazanıyor.

Ethereum Classic, piyasaya sürüldüğünden bu yana kendisini ETH ağının “gerçek” sürümü olarak tanıtıyor. Bilindiği üzere o yıllarda ETH ağı üzerinde 3.6 milyon ETH’lik bir hırsızlığın gerçekleşmesinin ardından ETH ve ETC birbirinden ayrılmış ve çalınan fonlar ETC’de kalmıştı.

İlgili Haber
Ethereum 2.0 İçin Gözler Bu Tarihe Çevrildi! ETH Merge Nedir? ETH 2.0 Nedir?

O dönem ETC’nin yavaş yavaş değerini kaybedeceği ve piyasadan silineceği düşünülüyordu. Ancak gerçek böyle olmadı ve ETC halen varlığını sürdürüyor.

Ethereum’un hard fork’u Temmuz 2016’da, katılımcıların milyonlarca ETH’nin çalınmasına yol açan büyük hack’in etkilerini ortadan kaldırmak için Blockchain’i değiştirmek konusunda anlaşmazlığa düştüklerinde gerçekleşti.

Ethereum Classic’de Yaşanan Yükselişi ETH’deki Merge İşleminin Eylül Ayında Tamamlanacak Olması Tetiklemiş Olabilir

ETC’de yaşanan son yükseliş, bazı kullanıcıların Ethereum’un Proof of Work mekanizmasını terk ederek Proof of Stake mekanizmasına geçecek olmasından memnun olmamasıyla açıklanabilir. Şu anda ETH ağının en temel öğelerinden biri olan madencilik işlemleri, ETH’nin Proof of Stake mekanizmasına geçmesiyle birlikte tamamen yok olacak.

Bu gelişmeler ışığında ETC son 24 saat içerisinde yüzde 20’lik bir yükseliş kaydetti.

ETC fiyatının gün içerisindeki hareketini gösteren grafik. ETC fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak %25 yükseliş gösterdi.

Madencilik işlemlerinin geçersiz kalacak olmasının, diğer ETH tabanlı kripto paralara fayda sağlayabileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte ETH ağının bu yazının yazıldığı anlardaki hash oranı 892 TH/s seviyesinde ve bu işlem gücünün Bitcoin veya diğer alternatif ağlara geçiş yapacağı tahmin ediliyor. ETC ağının hash oranı da son 24 saatte ani bir yükseliş gösterdi ve 19 TH/s seviyesinden 21 TH/s seviyesine çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları