blank
AnalizEthereum

Ethereum’daki Sert Düşüşün Sebebi Ne?

Ethereum son haftalarda yaşadığı ciddi değer kayıpları ile yatırımcısına oldukça fazla zarar ettirdi. En sonunda dün itibarı ile 280 doların altını görerek bu senenin en düşük seviyesini gördü ve şu anda 260 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ethereum son 24 saatte yüzde 15, son 7 günde ise yüzde 36’lık değer kaybı ve 26 milyar dolarlık piyasaya hacmiyle Bitcoin’den sonra 2. en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Peki en büyük altcoin durumunda olan Ethereum, bunca yatırımcısının kendisini “güvenli liman” olarak görmesine rağmen neden bu kadar düşüyor ?

ICO’lardaki panik satışlar önemli rol oynuyor

Bilindiği gibi dünyada milyon dolarlık yatırım toplayan ICOlar genelde insanlardan yatırım toplarken bunu Ethereum üzerinden yapıyor. Yani yatırımcılardan ETH toplanıyor. Son zamanlarda kripto para fiyatlarındaki ciddi düşüşler, ICO sahiplerinin toplanan milyonlarca dolarlık ETH’leri panikle satmasına sebep oldu.

Hatta öyle ki Twitter üzerinden bir kullanıcının attığı tweet’e göre; “Ethereum’un 1200 dolar olduğu zaman 30 milyon dolar değerinde Ethereum toplayan bir ICO, elindeki Ethereumların değeri 4 milyon dolara düştüğü için bugün panik ile satış yaptı.” ifadeleri kullanıldı.

ICO’lar genelde düşük volalite riski taşıdığı için yatırımlarını Ether ile toplamayı tercih ediyordu. Fakat son zamanlarda Ether’in bu derece düşüş göstermesi bir çok ICO’nun elindeki milyonlarca dolarlık varlığı bozdurmasına neden oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu