blank
Ethereum

Ethereum’un (ETH) Düşüşü Yine En Çok Onlara Yaradı: 10.000 ETH Aldılar

Grayscale, 10.000 Ethereum daha aldı.

Ethereum (ETH) fiyatı 2.000 doların üzerini gördükten sonra burada çok fazla tutunamadı. Bitcoin’in yaşadığı düşüşe eşlik eden ETH, neredeyse 1.400 dolara kadar çekildi. Ethereum fiyatının yaşadığı bu düşüş bazı yatırımcıları paniğe sürüklese de toparlanma beklenenden bile daha kısa sürede gerçekleşti.

İlgili Haber  Grayscale Dopingi, Ethereum'a (ETH) Yaradı: Uzmanların ETH Fiyat Hedefi Ne?

Ethereum’un Düşüşü, Grayscale’in 10.000 ETH Almasını Sağladı

ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %3,4 düşüş yaşıyor olsa da 1.600 doların üzerinden işlem görüyor. Ethereum’un düşüşünü değerlendiren kurumun Grayscale, yatırımcıların ise kurumsal olması aslında piyasayı şaşırtmayacaktır.

22 Şubat tarihinde başlayıp 24 Şubat tarihine kadar devam eden düzeltme, Grayscale’in 10.000 ETH almasını sağladı.

Bybt verilerine göre son 24 saat içerisinde Grayscale’in Ethereum Trust fonuna 10.000 ETH’den daha fazlası giriş yaptı ve artış hala devam ediyor. Grayscale’in uzun süreden sonra ilk defa Bitcoin’e ayırdığı sermayeden çok ETH alımı yapması ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durum, büyük oyuncuların ilgisinin Ethereum’a kaymaya başladığını gösteriyor.

Grayscale’in elindeki toplam ETH miktarı ise 3,17 milyon adetin üzerine çıktı. Ethereum fiyatı tüm zamanların rekoru olan 2.000 dolardan yaklaşık %20 geriye düşse de yılın başından beri %125 yükselmiş konumda.

Skew tarafından aktarılan verilere göre de Bitcoin’e kıyasla Ethereum pozisyonu tasfiye olan yatırımcıların sayısı çok daha az. Bu da aslında kaldıraçlı işlem açanlardan çok ETH’yi spot piyasadan alanların olduğunu gösteriyor.

CME’nin Ether odaklı vadeli işlem sözleşmeleri de hacmini devamlı arttırarak kurumsal yatırımcının ilgisinin taze kaldığını kanıtlıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu