blank
Ethereum

Grayscale Dopingi, Ethereum’a (ETH) Yaradı: Uzmanların ETH Fiyat Hedefi Ne?

Grayscale'in 20.000 ETH alması, Ethereum fiyatına etki etti.

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatı bugün yeni bir rekor kırdı. 1.930 dolar seviyesine kadar yükselen ETH/USD işlem çifti, bir süredir devam eden sessizliğini de bozmuş oldu.

İlgili Haber  Grayscale'den Ethereum'a (ETH) Büyük Destek: Bu Alım ETH Fiyatını 2.000 Dolara Taşıyacak mı?

Kurumsal Yatırımcının ETH İlgisi, Fiyatı Olumlu Etkiledi

Ethereum fiyatında görülen bu pozitif ivmenin bir sebebi ise kripto para varlık yönetim şirketi Grayscale olabilir. Grayscale, kısa süre önce 20.000 adet daha ETH alarak portföyünde önemli bir artış gerçekleştirdi.

Grayscale’in son dönemdeki ETH alımlarının ise Bitcoin alımlarının üzerine çıktığı görülüyor. Buna rağmen ETH fiyatının bir süredir 1.700 dolar ile 1.800 dolar arasında konsolidasyon yaşaması, yatırımcıların sabrını test etti. Bu sabır ise sonunda meyvesini verdi ve ETH 2.000 dolar seviyesine bir adım daha yaklaştı.

Ethereum’a yönelik ilgi Grayscale’in alımlarının yanı sıra CME’nin ETH vadelilerindeki hacminden de anlaşılabilmekte. CME’nin Ether vadeli işlem sözleşmelerinin hacmi kısa süre önce günlük olarak 75 milyon doları gördü. Kurumsal yatırımcının hem Grayscale hem de CME  üzerinden Ethereum alımı yapması, fiyatın yakın vadede 2.000 doları görmesini sağlayabilir.

Ethereum fiyatı için uzmanların hedefi ise ilk etapta 2.200 dolar olarak biliniyor. Josh Rager, konu hakkında yaptığı açıklamada 2.200 dolar direncinden sonra ise hedefin 2.800 dolar olduğunu vurguladı. Ethereum balinalarının sayısı ve tuttukları ETH miktarı da 14 Şubat tarihinde rekor kırmıştı. ETH fiyatı 2.000 dolar üzerine çıktığında ise gerçek FOMO başlayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu