Ethereum

Ethereum’un (ETH) YouTube Üzerindeki Popülerliği, Bitcoin’i Geçti

Ethereum Youtube'da en fazla takip edilen kripto para oldu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), YouTube üzerinde lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) daha popüler.

Bu hafta yayınlanan yeni bir raporda YouTube’un izlenme verileri incelendi ve sonucun ETH lehine olduğu ortaya çıktı.

Total Processing tarafından yayınlanan raporda YouTube üzerinde en çok izlenen içerikler 12 aylık süre boyunca takip edildi. Analizin sonunda ise Ethereum ile ilgili içeriklerin, BTC ile ilgili içeriklerden çok daha fazla izlendiği ortaya çıktı.

Ethereum’un Popülerliği, BTC’yi Geçti

Ethereum videoları YouTube üzerinde 231 milyon kere izlenirken, Bitcoin ile ilgili videolar sadece 199 milyon izlenme aldı. Bu da ETH’nin popülerliğinin BTC’yi geçtiğini ortaya koymakta.

Buna ek olarak ilginç bir şekilde en çok izlenen videolar arasında üçüncü sırada Chainlink‘in (LINK) yer aldığı ortaya çıktı. Chainlink toplam 45 milyon izlenme ile üçüncü olurken Cardano 43 milyon izlenme ile dördüncü sırada yer aldı.

Ethereum popülerlik açısından lider kripto para birimini geçmiş olsa da toplam piyasa değeri açısından bunu geçmesi için neredeyse 5 kat yükseliş elde etmesi gerekiyor.

Buna rağmen Ethereum yatırımcıları özellikle Ethereum 2.0’nin gelişi ile ciddi bir yükseliş yaşanacağına bel bağlamış durumda.

Ağın ölçeklenebilirlik sorunu ETH’nin gelişimini engellese de Ethereum 2.0 ile bunun tamamen çözülmesi beklenmekte. ETH 2.0’ın ise tahmini olarak 2021 yılının sonlarında hayata geçirilmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan A.

ETH’nin BTB’ye yetişmesi için 5 kat artması gerek demişsiniz de haberde sanırım biri TL diğeri USD cinsinden hesaplandı. Çünkü TL baxinda BTC 490k iken ETH 17.75k civarı. USD bazında ise 60k ya 2.17k dolayisiyla her iki kurda da 25 28 kat artması gerekir. Bilginize…

Serkan Gültekin

Bir birim Ethereum olarak 5 kattan bahsedilmiyor. Piyasa değeri olarak yaklaşık 5 kat var aralarında btc 1.1 trilyon dolar, ETH 240 milyar dolar. Haberde de piyasa değeri olarak 5 kat olduğu belirtilmiş.


Başa dön tuşu