binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriSponsorluEtik Finansın Geleceğinin Kilidini Açmak: Islamic Coin En İyi Kripto Borsalarında ISLM...

Etik Finansın Geleceğinin Kilidini Açmak: Islamic Coin En İyi Kripto Borsalarında ISLM Listelemeye Başlıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button
Sorumluluk Reddi: Bu içerik sponsorlu bir makaledir. Bitcoinsistemi.com bu yazıdaki bilgilerden veya yazıda bahsi geçen herhangi bir ürün veya hizmetten doğabilecek zarar veya olumsuzluklardan sorumlu değildir. Bitcoinsistemi.com okuyuculara yazıda adı geçen firma hakkında bireysel araştırma yapmalarını tavsiye eder ve tüm sorumluluğun kişiye ait olduğunu hatırlatır.

Republic Crypto’da halka açık token arzının başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından, İslami Coin, hem merkezi hem de merkezi olmayan en iyi borsalarda listelenmesi olan bir sonraki aşamasına başlıyor.

ISLM listelenmesi planlanan borsalar arasında Kucoin, Sushiswap, Haqqex ve birkaç tane daha yer alıyor. Listeleme, İslami Coin (ISLM) ve topluluğu için önemli bir kilometre taşına ve önemli bir ilerlemeye işaret ediyor; 80 milyondan fazla kullanıcı tabanına erişim, yeni ortaya çıkan Şeriat uyumlu kripto para biriminin kabulüne katkıda bulunuyor.

İslami Para Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

İslami Coin, EVM ile uyumlu ve Cosmos SDK modülü kullanılarak oluşturulmuş, etiğe öncelik veren bir PoS blok zinciri olan HAQQ’nun yerel para birimidir. HAQQ, küresel Müslüman nüfusa ve diğer etik finans meraklılarına inovasyonu ve hayırseverliği destekleyen bir finansal araç sağlayarak Şeriat uyumlu bir finansal ekosistemi kolaylaştırıyor.

İslami Coin ödemeler, yönetim, işlem ücretlerinin ödenmesi ve staking için kullanılır. Ancak dijital bir para biriminden daha fazlasıdır. İslami ilkelere uygun çok sayıda kullanım senaryosuna hizmet etmek üzere tasarlanmış kapsamlı bir finansal ekosistemdir.

Ekip, merkezi olmayan bir dünyada ISLM tarafından kullanılabilecek İslami finansal araçlar üzerinde çalışıyor. Örneğin, Tahvillerin İslami eşdeğeri olan Sukuk, bu araçları HAQQ blok zincirinde dijitalleştirerek İslami para, bu devasa pazara benzersiz bir verimlilik ve şeffaflık getirebilir. Benzer şekilde Mudaraba ve Muşaraka gibi İslami yatırım anlaşmaları da platform aracılığıyla şeriata uygun bir şekilde yürütülebiliyor.

İslami Coin, helal bir varlığın tüm kriterlerini karşılamaktadır. Aralarında 1 trilyon dolarlık İslami finans piyasasını “koruyan” Şeyh Dr. Nizam “Kapı Bekçisi” Muhammed Salih Yaquby’nin de bulunduğu önde gelen Müslüman alimlerden fetva alındı. Proje aynı zamanda topluma doğrudan ekonomik değer de getiriyor; çünkü her ISLM ihraçlarının %10’u İslam’la ilgili girişimlere yatırım için Evergreen DAO’ya yatırılıyor veya hayır kurumlarına bağışlanıyor.

Özel finansman aşaması yatırımcıların ilgisini çekti ve 400 milyon dolardan fazla finansman sağlandı. Alpha Blue Ocean’ın ABO Digital, DF101, Futurecraft Ventures, Optic Capital, A195 Capital ve sektörler arası HNWI’ler projenin destekçileri arasında yer alıyor.
İslami Para Ekosistemini Keşfetmek

İslami Coin, İslami ilkelere uygun, kapsamlı bir finansal ekosistemi kapsamaktadır.

 • HAQQ Blockchain — Ekosistemin merkezinde, Ethereum ve BNB Chain gibi Cosmos tabanlı blok zincirlerle uyumlu bir hisse kanıtı, Layer1 ağı olan HAQQ blok zinciri yatıyor. Sezgisel bir blockchain gezgini tam şeffaflığı ve güvenliği kolaylaştırır.

  HAQQ Blockchain, mevcut Ethereum dApp’lerinin kolay dağıtımına olanak tanır ve küresel Müslüman topluluğunun günlük ihtiyaçları için yeni zincir içi uygulamaların geliştirilmesini destekler.
 • HAQQ Cüzdan — HAQQ Cüzdan, İslami Coin’i ve HAQQ Blockchain’deki gelecekteki ürünleri yönetmek için kullanılan dijital bir cüzdandır. Uygulama ilgi çekici bir çözüm sunuyor ve her ikisi de İslami DeFi içerisinde güvenli, erişilebilir ve Şeriat uyumlu işlemler sağlamak için titizlikle tasarlanmış, kolaylaştırılmış operasyonu ve Şeriat Oracle’ı destekliyor. Çok faktörlü güvenlik, Ledger cihazlarıyla entegre olmaya yönelik gelecek planlarında mevcuttur.
  HAQQ Cüzdan, kullanıcıların topluluk veya Şeriat olmak üzere tercih ettikleri onay düzeyini seçmelerine olanak tanır. Bu özellik, kullanıcı işlemlerini özel uyumluluk gereklilikleriyle uyumlu hale getirerek, bilinçli kararlar almalarını ve işlemlerinin uyumluluk düzeyini değerlendirmelerini sağlar.

  HAQQ Cüzdan’ın App Store’da 1,5 milyondan fazla indirmesi var. Kullanıcı yorumları genel olarak 4,8/5 oranında olumlu olup, cüzdanın sezgisel arayüzünü ve İslami finanstaki benzersiz değer teklifini vurgulamaktadır.
 • ISLM — İslami Coin, HAQQ blok zincirinin yerel tokenıdır. Hisse kanıtı konsensüs mekanizmasından yararlanmak, İslami Coin’in karbon nötr kalmasına olanak tanır. Hızla büyüyen ekosistemi, hızlı onay işlemsel kullanımı da dahil olmak üzere uygulama ve fayda için ek açılar açar.
 • HAQQPAD – HAQQPAD, etik projeler ve girişimler için birinci sınıf bir fırlatma rampasıdır. HaqqPad, HAQQ ekosisteminin hayati bir parçası olacak. Yenilikçi blockchain projelerinin başlatılması, büyümesi ve topluluklarını olumlu yönde etkilemesi için güvenilir bir platform sunacak.
 • Şeriat Oracle — ISLM ve HAQQ ekosisteminin Şeriat uyumlu kalmasını sağlayan gerçek zamanlı bir uyumluluk aracıdır. Helal sertifikaların zincir üzerinde kaydı olarak Shariah Oracle, HAQQ ekosistemi kullanıcılarının HAQQ cüzdanı aracılığıyla yalnızca helal olarak sertifikalandırılmış sözleşmeler ve dApp’lerle etkileşime girmesini sağlar.
  Oracle, topluluk oyu ve Şeriat kurulu değerlendirmesi yoluyla iki aşamalı bir kimlik doğrulama sürecine sahiptir. Özellikle, bir helal sertifikasının bulunmaması veya reddedilmesi, dApp’in HAQQ üzerinde izinsiz bir blockchain olarak konuşlandırılmasını engellemez, ancak cüzdanda yalnızca beyaz listeye alınmış sözleşmeler veya dApp’ler listelendiğinden HAQQ cüzdanı kullanıcıları için uyarıcı bir koruma görevi görür.
 • Evergreen DAO — Evergreen DAO, uzun vadeli sürdürülebilirliğe ve topluluk etkisine odaklanan, kar amacı gütmeyen bir sanal vakıftır. Topluluk oylaması yoluyla, her ISLM ihraçlarının %10’u dünya çapındaki Müslüman temelli ve ESG girişimlerini desteklemek için yeniden dağıtılabilir.

ISLM ekibi, ekosistemlerine daha fazla ürün katmayı ve uygulama açılarını genişletmeyi bekliyor. Örneğin HAQQ Cüzdan için bir uygulama pazarı planlanırken, fiziksel kartlar da İslami Coin’i gerçek dünyadaki ödemelere taşıyor. Muslim Coin ekibi aynı zamanda bir stablecoin çözümü de geliştiriyor.

Proje aynı zamanda göç, sağlıklı yaşam, tıp ve seyahat endüstrilerinde BAE hükümeti ile işbirlikleri de dahil olmak üzere stratejik ortaklıklar yoluyla fayda yaratmanın yeni yollarını araştırıyor. Ayrıca dünyanın en büyük ev değişim platformu Holiday Swap ve DDCAP Grubu aracılığıyla 300’den fazla İslami bankadan oluşan bir koalisyonla da anlaşmaları var.

Yeni Çağ Finansına Giden Yolu Açmak

Şeriat uyumlu bir Web3 ekosistemi oluşturmak dijital İslami Finans için hayati önem taşıyor ancak bunun uzun vadeli önemi dünyadaki 1,9 milyar Müslümanın ötesine geçiyor. Proje, en son teknoloji ve etik ilkelerin uyumlu bir şekilde bir arada var olduğu yeni bir finansal ortama doğru ilerliyor. Muslim Coin, yenilikçiliği ve ortaklıkları teşvik etmeye devam ederken, finansın geleceğini yeniden şekillendirme potansiyeline sahip olup, küresel olarak kapsayıcı ve etik açıdan sorumlu finansal ekosistemlere örnek teşkil etmektedir.

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail