bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerFacebook Kripto Parası Libra Coin'e Nouriel Roubini'den Eleştiri!

Facebook Kripto Parası Libra Coin’e Nouriel Roubini’den Eleştiri!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sosyal medya devi Facebook, Whatsapp ve Intagram gibi platformları da elinde bulundurması ile dünyada şu anda lider konumunda. Facebook gibi milyarlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya devinin kripto para sektörüne girmesi piyasa adına oldukça ses getiren ve olumlu karşılanan bir olay.

Ancak bugün açıklanan Libra Coin için herkes olumlu düşünmüyor. Yayınlandıktan sonra bazı kesimlerin eleştirisine uğrayan Libra Coin için olumlu olduğu kadar olumsuz eleştiriler de var.

Bitcoin ve tüm kripto paraları “balon” olarak değerlendiren ve her fırsatta kripto paralar hakkında yaptığı olumsuz konuşmalar ile yatırımcıların tepkisini üzerine çeken Nouriel Roubini, Facebook’un kripto parası hakkında olumsuz eleştirilerde bulundu.

Henüz kripto para birimi tanıtılmadan yaptığı bu açıklamada Roubini:

Bu kripto paranın Blockchain ile ilgisi yok. Tamamıyla kontrol edilebilir ve bir merkeze bağlı bir sistem olacak. Haliyle kripto para ve Blockchain ile ilgili bir alakası bulunmuyor.

ifadelerinde bulundu.

Ancak Nouriel Roubini gibi düşünmeyen ve Facebook’un bu projesinin kripto para piyasası için çok faydalı olacağını düşünen birçok şirket CEO’su, yatırımcı ve analist var.

İlerleyen günlerde bu gelişmenin kripto para sektörüne nası yansıyacağını hep beraber göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları