HaberlerLibra

Facebook’tan Libra Adımı: 50 Kişi İşe Alınacak

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene içerisinde İrlanda'da 50 kişi işe alınacak.

Apple’ın App Store faturalandırmasını yürüttüğü, vergi konusunda avantajlarla dolu olan İrlanda’da bundan sonra Facebook tarafından da aktif faaliyetler yürütülecek. Libra için şirket 50 İrlandalının işe alınacak olduğunu doğruladı. ABD merkezli internet devi, bugüne kadar çok sayıda insanın merakla beklediği para birimi olarak tanınan Libra projesi konusunda yeni adımlar atsa da başarılı olamadı.

ABD yönetiminin izin vermesi durumunda kripto para projelerini çıkaracaklarını ve stablecoin para biriminin Facebook kullanıcılarına, dünyanın dört bir yanında dağılacağını açıklayan şirket görünen o ki yeni adımlar atmaktanda kaçmıyor.

İrlanda’nın vergi avantajlarından yararlanması ve bazı yasalarından yararlanması için bu 50 kişinin tam olarak hangi görevlere sahip olacağı bilinmezken, ABD yönetiminin Facebook’un adımlarını izlemeye devam ettiği biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı