binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFacebook'un Kripto Parası Libra'ya İki Ülkeden Tepki Geldi

Facebook’un Kripto Parası Libra’ya İki Ülkeden Tepki Geldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merakla beklenen Facebook‘un da geliştiricileri arasında olduğu ve yaklaşık 25 tane büyük şirket tarafından desteklenen Libra projesi bugün resmen tanıtıldı. Facebook bu proje üzerinde yaklaşık olarak son 1 yıldır çalışıyordu ve sonunda proje gün yüzüne çıkmış oldu. Projenin kripto para piyasası için olumlu olduğu görüşü etkin olsa da bazı kişilerden ve devletlerden Libra’ya tepki geldi.

Kripto paranın tanıtılmasında sonra hızlı bir şekilde açıklama yapan Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Libra’yı eleştirdi ve “Facebook’un kripto parası asla geleneksel para birimlerinin yerini alamayacak, Libra bağımsız para birimi olamaz ve olmamalı.” ifadesinde bulundu.

Ayrıca konu ile ilgili devletlerin merkez bankası başkanlarına çağrıda bulunan Bruno Le Maire, Temmuz ayında yapılacak G7 zirvesine kadar üye ülkelerin bu kripto para ile ilgili rapor hazırlamasını istedi.

Bir Tepki De Almanya’dan

Libra hakkında bir tepki de Avrupa Parlamentosu Alman üyesi Markus Ferber’den geldi. Facebook’un elinde bulundurduğu güce değinerek bu atılım ile Facebook’un “gölge banka” olabileceğini ve bu durumun küresel finans sistemi için tehdit oluşturabileceğini ifade etti.

Piyasa Libra’nın tanıtılmasından sonra gün içerisinde düşüş eğilimi gösterdi. Bitcoin’e bakıldığı zaman yüzde 3’lere varan bir değer kaybı ile 9000 dolar seviyesinde tutunmaya çalıştığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail