binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFBI, Geçtiğimiz Günlerde Yaşanan Kripto Para Platformu Stake'in Hack'inin Failini Açıkladı

FBI, Geçtiğimiz Günlerde Yaşanan Kripto Para Platformu Stake’in Hack’inin Failini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Stake hack olayıyla ilgili FBI tarafından özel şirketlere bir uyarı yayınlandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto para platformu olan Stake.com’dan yaklaşık 41 milyon dolar değerinde sanal para çalınmasıyla ilgili olarak kamuoyuna bir uyarıda bulundu.

FBI, yaşanan hırsızlığı, diğer bazı önemli kripto soygunlarından da sorumlu olan bir grup Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus Group’un gerçekleştirdiğini açıkladı.

FBI’a göre, saldırı 4 Eylül 2023 tarihinde veya bu tarih civarında gerçekleşti ve Bitcoin, Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Polygon ağlarını kapsadı. Hackerlar çalınan fonları Stake.com’dan FBI’ın açıklamasında listelenen çeşitli sanal para adreslerine taşıdılar.

FBI ayrıca aynı Kuzey Koreli faillerin yalnızca 2023 yılında 200 milyon dolardan fazla sanal para çaldığını açıkladı. Bu miktar, 22 Temmuz 2023’te Alphapo ve CoinsPaid’den yaklaşık 60 milyon dolar ve 2 Haziran 2023’te Atomic Wallet’tan yaklaşık 100 milyon doları içeriyor, ancak bunlarla sınırlı değil.

İlgili Haber  Bloomberg Kıdemli Stratejisti Mike McGlone'dan Bitcoin Açıklamaları: "10.000 Dolara Dönüş Süreci Devam Edebilir"

FBI daha önce Harmony’nin Horizon köprüsüne ve Sky Mavis’in Ronin Köprüsüne yönelik Kuzey Kore saldırıları konusunda halkı uyarmış ve TraderTraitor hakkında bir siber güvenlik tavsiyesi yayınlamıştı. Ayrıca ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) 2019 yılında Lazarus Group’a yaptırım uyguladı.

FBI, özel sektör kuruluşlarını siber güvenlik tavsiyelerini gözden geçirmeye ve hackerlarla bağlantılı sanal para adresleriyle ilişkili blok zinciri verilerini incelemeye çağırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail