HaberlerKripto Para

FDIC 2022 Yılında Kripto Para Risklerini Ele Alacak!

FDIC bu yılın öncelikli konularını açıkladı.

Kripto paraların günden güne artan benimsenmesi ve popülaritesi ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun da (FDIC) dikkatinden kaçmadı.

FDIC Başkan Vekili Martin J. Gruenberg, dün yayınladığı açıklamada FDIC’nin 2022 yılı önceliklerini açıkladı.

FDIC’nin temel görevinin ABD finansal sistemindeki istikrarı ve kamu güvenini korumak olduğunu söyleyen Gruenberg, kripto paraların da kurumun ele alacağı önemli konular arasında olduğunu belirtti.

2022 yılı önceliklerinin her birinin federal bankacılık kurumları arasında yakın bir işbirliği gerektireceğini ifade eden FDIC, kripto paralar ile finansal sistemin entegrasyonun bazı riskler oluşturabileceğine dikkat çekti.

FDIC’e göre dijital varlıkların mevcut finansal sistem ile hızlı entegrasyonu finansal sistemin güvenliği ve sağlamlığı için önemli riskler oluşturabilir.

Yapılan açıklamada dijital varlıklar ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Bu tür faaliyetlerin güvenli ve sağlam bir şekilde yürütülebildiği ölçüde, ajansların, kripto varlık faaliyetlerinden kaynaklanan ihtiyatlı ve tüketici koruma risklerinin yönetimi konusunda bankacılık sektörüne sağlam rehberlik sağlaması gerekecek.”

Önceki FDIC başkanı Jelena McWilliams yaptığı açıklamalarda, FDIC’nin kripto para ve bankacılığın kesişimi için “net rehberlik” oluşturmaya odaklandığını söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu