Ana SayfaBitcoinFED Anketine Katılan 80 Banka Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Görüş Bildirdi!

FED Anketine Katılan 80 Banka Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Görüş Bildirdi!

Takip et

Kripto piyasasındaki perakende yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan ilgisi günden güne artmaya devam ederken ABD Merkez Bankası FED, kurumsal yatırımcıların önemli bir kısmını temsil eden bankaların kripto paralara bakışını araştırdı.

FED tarafından yapılan ankete göre, büyük bankaların çoğunluğu dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ve kripto paralarla ilgili ürün ve hizmetlerin yakın gelecekte bir öncelik olarak görmediklerini söyledi.

FED, 80 büyük bankanın üst düzey finans yetkilisiyle yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %56’sından fazlası dağıtılmış defter teknolojisi ve kripto paralarla ilgili ürün ve hizmetlerin büyümeleri ve gelişmeleri için düşük öncelikli olduğunu söyledi.

Katılımcıların %27’si DLT teknolojisinin ve kripto para ürünlerinin orta veya yüksek öncelikli olduklarını söylerken, bunların yaklaşık %40’ı da teknolojinin önümüzdeki iki ile beş yıl içinde bankalar için orta veya yüksek bir öncelik olacağını belirtti.

Düşüncelerini ifade eden yetkililerden bazıları ise bankalarının kripto para teknolojisinin gelişimini aktif olarak izlediklerini, gerektiğinde duruma uyum sağlayacaklarını söyledi.

Ankete katılan 80 büyük bankanın 46’sının yerel bankalardan, 36’sının ise yabancı bankalardan oluştuğu da belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları