BitcoinHaberler

Fed Başkanı Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu! BTC Tepki Verdi!

Fed Başkanı'nın son açıklamalarını aktardık.

Bugün Uluslararası Ödemeler Bankası ve BIS tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi etkinlikte konuşan Fed Başkanı Jerome Powell Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fed başkanı, Bitcoin’in para olamayacak kadar değişken ve spekülatif olduğunu belirtse de “altının yerini alabilir” dedi.

Bitcoin’in ve kripto varlıkların finansal sistemler için bir tehdit oluşturup oluşturmadığı sorusuna, “Kripto varlıklar oldukça değişkenler, Bitcoin’e bakın bu nedenle bir değer deposu olarak gerçekten kullanışlı değiller ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar.” dedi.

“Daha çok spekülasyon için kullanılan bir varlıklar. Bu yüzden özelikle bir ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar. Çok spekülatif bir varlık. Dolar yerine esasen altının ikamesi.”

Powell’ın konuşması öncesi 58500$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin, 56200$ seviyelerine kadar geriledi.

Tether ve USDC için de konuşan Powell, bu kripto paraların mevcut para sistemi için uygun bir ikame olmayacağını ifade etti. Dijital dolar ile ilgili daha önceki açıklamalarına benzer yorumlar yapan Powell “acelemiz yok.” dedi.

Açıklamaların tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Özgür

Ne geveze bu herif konuştukça BCT reflex gösteriyor koli bandı nerede 🙁

Yasar

Bant hafif kalır dikmek gerekir


Başa dön tuşu