coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinFED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor! Bitcoin (BTC) Tepki Verdi Mi?

FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor! Bitcoin (BTC) Tepki Verdi Mi?

FED Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi Finans Komitesi' nde konuşuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell bu hafta açıklanacak olan TÜFE ve ÜFE verileri öncesinde ikinci kez kameralar karşısına geçti.

Bugün de ABD Temsilciler Meclisi Finans Komitesi’nde konuşan Powell, 9 Temmuz 2024’te Senato Bankacılık Komitesi’nde yaptığı konuşmanın aynısını yaptı.

Bugüne kadar faiz indirimi için daha fazla olumlu veriye ihtiyaç olduğunu belirterek temkinli bir duruş sergileyen Powell, faiz indirimleri için daha çok veriye ihtiyaç olduğu söylemlerini yinelerken, faiz indirimlerine de yeşil ışık yaktı.

Powell’ın dünkü konuşmasının satır başları şu şekilde olmuştu:

“İlk çeyrek verileri, FED’in faiz indirimi ihtiyacı olduğuna ilişkin enflasyon yolunda daha fazla güveni desteklemedi.

FED’in enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde %2’ye doğru ilerlediği konusunda daha fazla güven kazanana kadar faiz indirimi yapması uygun değil. Daha fazla olumlu veri enflasyona olan güvenimizi güçlendirecektir.

Yüksek enflasyon karşı karşıya olduğumuz tek risk değil.

Kısıtlayıcı politika enflasyon üzerinde aşağı baskıyı indirmeye yardımcı oluyor.

Gelecek olan iyi veriler enflasyondaki düşüş konusundaki güvenimizi güçlendirecektir. Son bir aylık veriler bir ilerleme olduğunu gösteriyor.

Sonuçta %2’lik enflasyon hedefi konusunda önemli ilerleme kaydettik.

Toplantı toplantı kararlar almaya devam ediyoruz.

Enflasyonu %2 hedefimize geri getirmeye ve uzun vadeli enflasyon beklentilerini sağlam bir şekilde sabitlemeye kararlıyız.

Fiyat istikrarını yeniden sağlamak, uzun vadede maksimum istihdam ve istikrarlı fiyatlar elde etmek için olmazsa olmazdır. Bu hedeflere ulaşmadaki başarımız tüm Amerikalılar için önemlidir.”

Soru cevap kısmına geçildiğinde Powell dünkü konuşmasına ek olarak farklı şeyler söylemedi.

Powell soru cevap kısmında faiz indirimleri için aklımda belirli bir enflasyon rakamı olmadığını belirtirken “enflasyonun düşeceğine dair bir miktar güvenim var ancak henüz %2’ye sürdürülebilir bir şekilde gerileyeceğine dair yeterli güvenim olduğunu söyleyemem.“dedi.

Powell ayrıca politikayı gevşetmek ve faiz indirimleri yapmak için enflasyonun yüzde 2’ye ulaşmasını beklemenin gerekli olmadığını da ekledi.

Powell’ın konuşması öncesinde 57,850 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC) aynı seviyelerde hareket etmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları