BitcoinHaberler

FED Başkanı Jerome Powell Yine Bitcoin’i (BTC) Eleştirdi “Bir Değeri Yok”

Jereme Powell'ın kripto paralara yönelik açıklamalarını aktardık.

Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmeye başladığı dakikalarda kripto paralara yönelik bir açıklama da Fed Başkanı Jerome Powell’dan geldi.

The Economic Club of New York’a verdiği röportajda kripto paralara ve Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulunan Powell, Bitcoin’i yine altına benzetti ve “tıpkı Bitcoin gibi insanlar binlerce yıldır altına sahip olmadığı özel bir değer verdiler.” dedi.

Bitcoin’in sadece insanlar ona değer verdiği için değerli olduğunu düşünen başkan, kripto paralara yönelik eleştirilerine devam ederek kripto para birimlerinin genel olarak bir değer taşımadığını ve ödeme mekanizması statüsüne ulaşamadıklarını söyledi.

“Kripto para birimleri büyük ölçüde fiyat artışları üzerine bahis yapmak için kullanılıyor. Bunlar spekülasyon araçlarıdır. Ödeme mekanizması statüsüne ulaşamadılar ve gerçekte aktif olarak ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar.”

Fed Başkanı’nın açıklamalarının Coinbase’in ABD’de bir borsada listelendiği gün gelmesi dikkat çekti.

Powell tarafından yapılan bu eleştiriler bir ilk değil. ABD ekonomisini yöneten isimlerin kripto paralara yönelik düşünceleri birbirine benzerlik gösteriyor. Yakın zamanda kripto paralara yönelik açıklama yapan Janet Yellen da Bitcoin’i “spekülatif bir varlık” olarak değerlendirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu