BitcoinEkonomiHaberler

Fed Başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin (BTC) Açıklamalarına Yanıt Geldi! “Siz Önce Dolara Bakın!”

OCC'den Brian Brooks'un açıklamalarını aktardık.

ABD’deki düzenleyicilerin her türlü olumsuz yorumuna rağmen büyümeye devam eden kripto para ekosistemi yeni dönüm noktalarına ulaştıkça daha fazla tartışılıyor.

Son olarak Fed başkanı Jerome Powell’ın “Bitcoin değer deposu olarak başarılı değil ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyor” açıklamalarını aktarmıştık.

İlgili Haber
Fed Başkanı Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu! BTC Tepki Verdi!

CNBC’de Squawk Box programına katılan, ABD Para Birimi Denetleyici (OCC) eski çalışanı ve hukukçu Brian Brooks Powell’ın açıklamalarına yanıt verdi.

“Geçtiğimiz yıldan itibaren insanların Bitcoin’e yönelmesinin temel bir nedeni var bu da arz krizidir. Yatırımcıların gözünde bu durum onu arzı azalan iyi bir değer deposu haline getiriyor.

Powell’ın bu paraların hiç bir şey tarafından desteklenmediğine ilişkin açıklamalarına katılmıyorum. Çünkü Bitcoin ve kripto paralar temel ağlar tarafından destekleniyor bu da onlarından en azından bir şey tarafından desteklendiğini gösteriyor. Ancak dolar için aynı şeyi söylememiz mümkün değil. Gerçekte hiçbir şey tarafından desteklenmeyen şey dolardır.”

Uzun yıllar bankalarda ve finans şirketlerinin hukuk bölümünde çalışmış Brooks, Bitcoin’in giderek artan bir benimsenme ile karşı karşıya olduğunu aktardı.

“Bitcoin finansmanın bir banka olmadan ağ üzerinden yapılabileceğini gösteren ilk kripto paraydı. Dün 61 milyar dolar değerinde işlem yapıldı. Bu durum eskiden bankaya giderek işlem yapan insanların bu ağı benimsediğini gösteriyor.”

Brooks’un dolar ile ilgili sözlerine katılmamak mümkün değil. Zira ABD Vietnam savaşı sonrası oluşan mali krizden çıkmak için  altın karşılığı olarak dolar basma ilkesini terk etti. Dolayısıyla 1971 yılından itibaren basılan dolarları arka planda destekleyecek bir değer yer almıyor. ABD’nin bu ilkeyi terk etmesiyle tüm kağıt paralar karşılık kalmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu