binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinFED Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Kan Banyosu: 185 Milyon Dolar Buhar Oldu!-...

FED Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Kan Banyosu: 185 Milyon Dolar Buhar Oldu!- Analist Uyardı: “Düşüş Bu Seviyelere Kadar Devam Edebilir!”

Bitcoin ve altcoinlerde FED faiz kararı öncesinde sert düşüş yaşanıyor. Popüler analist Michael van de Poppe BTC'deki düşüşün 64 bin -65 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini tahmin etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasası, FED’in faiz kararı öncesinde faiz indirimlerindeki ve Avrupa’da artan siyasi belirsizlikler ile spot BTC ETF’lerinde yaşanan çıkışlar nedeniyle güne düşüşle başladı.

Bitcoin son 24 saatte yüzde 3’ten fazla düşüşle 67 bin dolar sınırına kadar gerilerken, en büyük altcoin Ethereum ise 3 bin 500 dolar seviyelerine çekildi.

FED’in faiz oranlarını uzun süre yüksek tutabileceğine ilişkin endişelerin satış baskısını artırdığını belirten analistler, FED’den 2024 yıl sonuna kadar en fazla iki faiz indirimi beklenirken, şimdilerde Eylül ayının bile faiz indirimi için erken olabileceğinin tartışılmaya başlandığını söyledi.

ABD’deki belirsizlikler ve olumsuz gelen makroekonomik veriler yatırımcıların Bitcoin gibi riskli varlıklara olan ilgiyi azaltırken fiyatları da olumsuz etkiledi.

Bitcoin ve Altcoinlerde Kan Banyosu: 185 Milyon Dolar Buhar Oldu!

Bu düşüş long pozisyonlardaki yatırımcıları terste yakalarken Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 185,3 milyon dolarlık kaldıraçlı pozisyon tasfiye oldu.

Bunun 160,1 milyon doları long pozisyonlardan, 25,2 milyon doları ise short pozisyonlardan oluştu.

Son 24 saat içinde 69 binden fazla yatırımcı tasfiye edilirken en büyük tasfiye Binance borsasında 6,60 milyon dolar değerindeki ETHUSDT işlem çiftinde yaşandı.

Bitcoin‘de 49,5 milyon dolar; Ethereum‘da 48 milyon dolar tasfiye olurken BTC ve ETH‘yi Solana (SOL) ve PEOPLE takip etti.

Bu sert düşüş kripto para piyasasının kan kaybetmesine neden oldu ancak aynı zamanda yatırımcılara dipten satın alma fırsatı da sunuyor.

Bitcoin’deki Düşüş Devam Edebilir!

Yatırımcılar düşüşün derinleşip derinleşmeyeceğini merak ederken başarılı analist Michael van de Poppe BTC’deki düşüşün 64 bin -65 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini tahmin etti.

Bu düşüşlerin daha önce de yaşandığını belirten Poppe şunları söyledi:

“Bitcoin 71 bin dolarlık alanı reddettikten sonra düşmeye devam ediyor. Yaklaşan FOMC toplantısı ve TÜFE verileri nedeniyle piyasalar tekrar yükselişe geçmeden önce 64-65 bin dolar seviyesinde testler görmemizi bekliyoruz.

Bitcoin ve kripto paralar neredeyse her zaman bu olaylardan önce düzeltme yapar ve sonrasında yukarıya döner.

Önceki aylarda da aynı fiyat hareketi yaşanmıştı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail