AltcoinAnaliz

Fed Toplantısı Öncesi Ethereum’da Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum'da Tepki Hareketi Hangi Seviyeden Gelebilir?

Ocak ayının son çeyreğine yaklaşırken FED toplantısı öncesi endekslerdeki belirsizlik ve momentumun düşüklüğü piyasanın geneline yansırken, lider altcoin Ethereum’un BTC ile korelasyonlu bir şekilde ilerlemesine rağmen bu olumsuz yansımalardan daha az etkilendiğini ve güçlü durabildiğini görebildik.

Kısa vade olarak 4 saatlik zaman diliminde; fiyatın iki defa test edilen 3400 dolar direncine takılması ve  bu bölgeden satış gelmesi ile beraber destek seviyesine geri çekilmeler gerçekleşti.

Şu an fiyat bu destek bölgesi üzerinde yatay olarak hareketine devam ettiğini takip edebiliyoruz.

Günlük zaman diliminde ise; hacim ortalama fiyatı olan VPVR (hacim profili görünür aralığı) değerinin yaklaşık 2600 dolar ve 3200 dolar olmak üzere iki bölge arasında yoğunlaştığını ve aynı zamanda bu bölgenin önemli bir destek seviyesi görevinde olduğunu görebilmekteyiz.

Bu durumda 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların altında hareket eden fiyatın bu destek bölgesinin altında kalması ve olası bir satış baskının gelmesi ile bir alt destek bölgesine geri çekilmesi muhtemel olacaktır.

Fakat diğer taraftan iki kere test edilmiş olan 3400 dolar seviyesinin hacimli bir şekilde kırılması ve bu direncin üzerinde kalıcı olup kuvvetli destek bölgesi haline gelmesi durumunda ise olası 3600 dolar ve 4000 dolar seviyeleri direnç bölgeleri olarak karşımıza çıkacaktır.

Özetlemek gerekirse; Fed toplantısı sonrası endekslerdeki belirsizliğin netleşmesi kripto para piyasalarında hacim artışını ve hareketliliği getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu