binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinFED Üyesi Waller, Bitcoin Spot ETF'ler Hakkında Konuştu: "Bankaların Yüksek Miktarda Tutmasını...

FED Üyesi Waller, Bitcoin Spot ETF’ler Hakkında Konuştu: “Bankaların Yüksek Miktarda Tutmasını İstemiyorum”

FED üyesi Waller, Bahamalar'da yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF'lerin bankalar tarafından yüksek miktarda tutulması konusuna değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kısa bir süre önce Bahamalar’da düzenlenen bir konferansta FED üyesi Christopher Waller bazı kayda değer açıklamalarda bulundu. Ancak, hazırladığı açıklamalarda ekonomi veya para politikası hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Waller, ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olma statüsünü koruyacağını ileri sürdü. Waller, son olayların bu durumu güçlendirmekten başka bir işe yaramadığını savundu. Bu durum, Çin Yuanı gibi diğer para birimlerinin ABD dolarının hakimiyetine meydan okuma potansiyeline ilişkin tartışmaların arttığı bir dönemde gerçekleşti. Ancak Waller, cazip bir varlık olarak Yuan’ın aleyhine olan bazı faktörlere dikkat çekti.

İlgili Haber  CryptoQuant Analisti Açıkladı: "Bitcoin'in Önünde İki Yol Var, İkisi de 150.000 Dolara Çıkıyor"

ABD’de bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ihtiyacına ilişkin devam eden tartışmalar bağlamında Waller, böyle bir ihtiyaç görmediğini söyledi. Waller’ın yorumları, birçok ülkenin kendi CBDC’lerini araştırdığı ya da halihazırda uygulamaya koyduğu bir dönemde geldi.

Waller ayrıca kripto para ETF’leri konusuna da değinerek, bankaların bu varlıklardan büyük miktarlarda tutmasından rahatsızlık duyduğunu söyledi.

SEC kısa bir süre önce toplamda 9 yeni Bitcoin Spot ETF’ine onay vermiş ve bu ürünlere milyarlarca dolarlık varlığın akmasını sağlamıştı. Bununla birlikte SEC’in söz konusu onayı ABD’li makamların köşeye sıkışmasıyla gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail