Kripto HaberleriBitcoinFenerbahçe Beşiktaş Derbisine Bitcoin Damga Vurdu! TFF Açıklama Yaptı!

Fenerbahçe Beşiktaş Derbisine Bitcoin Damga Vurdu! TFF Açıklama Yaptı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri son zamanlarda  her alanda olduğu gibi spor camiasının da odağında yer alıyor.

Hem ülkemizde hem de dünya çapında bazı futbol kulüpleri kendi fan tokenlerini çıkarması ile gündeme gelirken dün oynanan Fenerbehçe- Beşiktaş derbisine kripto paralar damga vurdu.

Süper Lig’de dün akşam gerçekleşen Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde görevli hakem Arda Kardeşler maç öncesi kale-top seçimi için yaptığı para atışında üzerinde Bitcoin’in simgesi olan bir madeni para kullandı.

Maçtan sonra açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu durumdan haberdar olmadıklarını ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 36. haftasında oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakasının hakemi Arda Kardeşler’in para atışını TFF ve MHK’nin bilgisi ve onayı olmayan bir şekilde gerçekleştirdiği kamuoyuna yansımıştır.

Şiddetle karşı olduğumuz söz konusu olayla ilgili Federasyonumuz tarafından soruşturma açılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

Hakem Arda Kardeşler’in Bitcoin simgeli madeni para ile yaptığı atış sosyal medyada çok konuşuldu.

Yorumlar bu olayın sponsorluk anlaşmasının bir parçası olup olmadığı konusunda yoğunlaştı. Ancak hakem Arda Kardeşler’in para atışında neden Bitcoin simgeli para kullandığı halen bilinmiyor.

Ayrıca Bitcoin’in fiziksel bir para birimi olmadığı göz önüne alındığında Bitcoin’in normal madeni paralar gibi farklı yüzlere sahip değildir. Bu bağlamda bu paranın neden ve top veya kale seçiminde hangi tarafın kullanıldığı da belirsizliğini koruyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları